Afrykański kontraktDrukuj

Afrykański kontraktPo raz kolejny kozielska stocznia grupy Damen wybudowała dwie jednostki pływające o nazwie „Agboville” i „Kong” dla armatora z „Czarnego Lądu”. Po serii pchaczy dla Nigerii kolejne jednostki to tramwaje wodne dla armatora z Wybrzeża Kości Słoniowej z Abidjanu. Są to jednostki wykonane podobnie jak pchacze „pod klucz.”

Do odbiorcy dotrą najpierw Odrą na pokładzie barki pchanej którą poprowadzi Tur 77 do Szczecina. Dalsza trasa prowadzi do Hamburga i dopiero stamtąd statkiem morskim do Abidjanu. Jednostki te mają długość 18 metrów, szerokość 5,75 m, wysokość max 4,85 m. Zabierać będą 100 pasażerów w miejscach siedzących i 30 stojących. Zanurzenie na pusto wynosi 70 cm a przy komplecie pasażerów około 1 m. Jednostka wyposażona jest w dwa silniki główne Volvo Penta o mocy 120 KM każdy.

Załadunek na barke pchaną odbył się w miniona sobotę a w Szczecinie zestaw spodziewany jest około 6 listopada. Stocznia do końca roku wybuduje jeszcze cztery tego typu jednostki a cała seria ma liczyć 16 sztuk

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL