Do "Sucharskiego" dołączył "Inspektor"Drukuj

Do "Sucharskiego" dołączył "Inspektor"Inspektor – to nowy nabytek Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Łódź motorową przekazał placówce Urząd Żeglugi Śródlądowej, a wczoraj (27.10) podpisano umowę w tej sprawie.

- To mniejsza jednostka niż nasz Major Sucharski, co pozwoli uczniom na zdobycie nowych umiejętności, a przez to potem jeszcze lepiej wykazać się na egzaminach – podkreśla Agnieszka Kossakowska, dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Przekazywana jednostka jest sprawna technicznie, posiada świadectwo zdolności żeglugowej ważne końca maja 2017 roku.

- Przyszli marynarze będą uczyli się chociażby tego, jak przebiega manewr mijania z innym statkiem. Inspektor wyposażony jest w jeden silnik, dlatego manewry na nim są troszkę trudniejsze – wyjaśnia Maciej Gromek, dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Warszawie.

Napęd jednostki stanowi silnik o mocy 72 KW. Łódź została wybudowana przez Warszawską Stocznie Rzeczną. Może na niej przybywać jednocześnie kilkanaście osób.

http://powiat.ked...lodzi.html
#1 | jorgus dnia 29.10.2016 08:10
totalna paranoja! Marynarz przychodzący na statek powinien przede wszystkim umieć zaplatać linę, cumować i najważniejsze dobrze operować szczotką. Jak pójdzie do pracy za granicą to minimum przez 5 lat nie będzie robił nic innego, a po tym okresie zapomni o tym o czym go w szkole uczono i jak będzie miał motywację to będzie od nowa się praktycznie edukował z zakresu nawigacji, no ale u nas od razu uczą kapitana
#2 | koj dnia 29.10.2016 14:02
cyt."[...] Jak pójdzie do pracy za granicą to minimum przez 5 lat nie będzie robił nic innego, a po tym okresie zapomni o tym o czym go w szkole uczono[...]", a może chodzi o to, by kształcić ludzi do pracy w Polsce...
#3 | marek56 dnia 29.10.2016 15:30
Czy znajomość nawigacji, manewrów, etc. wyklucza umiejętność "jazdy" na szczocie, pędzlu czy szplajsowania lin ? i odwrotnie. Sądzę, że szkoła powinna uczyć wszystkiego. Jak to jest/było do tej pory ? Dobrze, że szkoła dostała kolejny statek. Ważne aby go dobrze (z pożytkiem dla uczniów) wykorzystała.
#4 | Greg dnia 30.10.2016 08:07
Oby się nie skończyło na tym, że stateczek będzie służył wyłącznie do wożenia VIP-ów. Po co uruchamiać "Sucharskiego" dla kilkunastu osób....

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL