W Brukseli o portach śródlądowychDrukuj

W Brukseli o portach śródlądowych20-21 października br. Bruksela gościła przedstawicieli europejskich portów śródlądowych. Wszystko za sprawą walnego zgromadzenia EFIP - Europejskiego Zrzeszenia Portów Żeglugi Śródlądowej (ang. EFIP - The European Federation of Inland Ports), do którego od września br. należy ZMPSiŚ SA. Jego przedstawiciele wzięli udział w obradach.

Tematem przewodnim spotkania była przyszłość portów śródlądowych. Dyskusję toczono w trzech panelach, rozważając temat także z trzech perspektyw, tj. Unii Europejskiej, akademickiej oraz ekonomicznej. W trakcie obrad zaprezentowano europejską strategię dla portów śródlądowych z perspektywą do roku 2020. Rozmawiano także o roli portów śródlądowych w łańcuchu dostaw, traktując je jako ważne centra, stymulujące rozwój regionów oraz branży logistycznej.

Punktem kulminacyjnym spotkania było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy EFIP a AIVP - Międzynarodowym Stowarzyszeniem Miast Portowych z siedzibą we francuskim porcie w Le Havre (ang. AIVP – Association Internationale Villes & Ports).

EFIP istnieje od 1994 roku. Zrzesza ponad 200 portów śródlądowych z krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii i Ukrainy. EFIP posiada status obserwatora w Serbii. Reprezentuje interesy portów śródlądowych w Europie, podkreślając i wspierając ich rolę otoczeniu gospodarczym i biznesowym.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL