Forum Gospodarki Morskiej - Gdynia 2016Drukuj

Forum Gospodarki Morskiej - Gdynia 2016Gdyńskie Forum Gospodarki Morskiej było ważnym wydarzeniem; blisko siedmiuset zarejestrowanych uczestników, trzydziestu prelegentów, sesja otwartych pytań do Ministra Marka Gróbarczyka, wręczenie nagród branżowych oraz panele dyskusyjne dotyczące aktualnych problemów portów, przemysłów morskich, ship managementu i logistyki morskiej, to tylko niektóre z punktów programu.

– Gdyby wszystko w gospodarce morskiej działało dobrze, nasze ministerstwo nie byłoby potrzebne. Rolą naszego ministerstwa jest natomiast wysłuchiwanie bolączek przedsiębiorców i dlatego najważniejsze były dziś dla mnie wypowiedzi krytyczne, nawet te wygłoszone z zarzutem – podkreślił Marek Gróbarczyk, szef resortu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Forum miało formę otwartych paneli dyskusyjnych, w które zaangażowani byli praktycy biznesu z poszczególnych branż morskich, przedstawiciele administracji, politycy i naukowcy; wymiana poglądów, doświadczeń i pomysłów była momentami bardzo intensywna i skoncentrowana głównie na zagadnieniach praktycznych istotnych dla konkurencyjności przedsiębiorców oraz na potencjale rozwojowym sektorów gospodarki morskiej i portów bałtyckich.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej określiło też pięć priorytetów swojej działalności; przemysł stoczniowy, żeglugę (w tym żeglugę bliskiego zasięgu), poprawienie ekonomiki portów, rozwój żeglugi śródladowej i stworzenie szlaku komunikacyjnego z Azją, a także szkolnictwo i rybołówstwo. Bardzo istotne dla branży były między innymi zapewnienia, że choć obecnie podlegają resortowi akademie morskie w Gdyni i Szczecinie, to w przyszłości chce mieć ono także znaczący wpływ na morskie szkolnictwo średnie i zawodowe.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL