Ożywają gdańskie szlaki wiślaneDrukuj

Ożywają gdańskie szlaki wiślaneUjściowe odcinki Dolnej Wisły - Martwa Wisła i Wisła Śmiała, stały się już uczęszczanymi wodnymi szlakami turystycznymi. W sezonie żeglugowym pływają nimi liczne jachty i łodzie żaglowe oraz motorowe, skutery wodne czy kajaki. Od maja do września wiślane trasy, zlokalizowane w granicach Gdańska, przemierzają również tramwaje wodne i statki wycieczkowe.

Na drodze przetargów, przeprowadzonych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, obsługę obu linii powierzono spółce Żegluga Gdańska. Pływają na nich nieduże, 20-metrowe statki Sonica 1 i Sonica 2, mieszczące po 40 pasażerów i po 5 rowerów. Zaletą tych małych wycieczkowców jest wysokość boczna, liczona od linii wodnej, wynosząca zaledwie 1,5 m, co pozwala im n swobodne przepływanie pod niskimi mostami nad Starą Motławą. Trasa linii F5 prowadzi z przystanku Żabi Kruk nad Starą Motławę, poprzez Martwą Wisłę, na Westerplatte i do przystanku Nowy Port Latarnia Morska. Linia F6 zaczyna się na przystanku przy Targu Rybny nad Motławą i prowadzi Martwą Wisłą oraz Wisłą Śmiałą do przystanków Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku Górkach Zachodnich i w Sobieszewie nad Martwą Wisłą.

Oprócz tramwajów wodnych, na Motławie i Martwej Wiśle kursowały regularnie w tym roku, w okresie sezonu żeglugowego, dwa wycieczkowce Żeglugi Gdańskiej. Odbywały one komercyjne rejsy na trasie centrum Gdańska-Westerplatte. Rejsy te umożliwiały pasażerom obejrzenie z wody portu gdańskiego i zwiedzenie historycznego terenu Westerplatte.

Czytaj więcej: dziennikbaltycki.pl
#1 | barkaz4003 dnia 17.10.2016 04:31
Szanowny panie Latała ,więcej serca w to pan robi a będzie dobrze.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL