Lis i Żbik w stoczni MSR GryfiaDrukuj

Lis i Żbik w stoczni MSR GryfiaLis i Żbik, lodołamacze Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie, przechodzą remonty w stoczni MSR Gryfia. Jednostki są przygotowywane do kolejnego sezonu zimowego.

Zakres prac, które zostaną wykonane na lodołamaczach, obejmuje konserwację części podwodnych kadłubów. Jednostki zostaną pomalowane specjalną farbą lodową, odporną na uszkodzenia podczas prowadzenia działań na zamarzniętych rzekach.

Cieszy nas ta współpraca, zaznacza Prezes Zarządu Marek Różalski, tym bardziej, że w stocznia Gryfia wybudowała ostatnie dwa lodołamacze dla RZGW Szczecin, Andrzej i Stanisław. Nasi klienci to nie tylko to Ci najwięksi, światowi armatorzy, lecz także lokalne firmy. Mamy nadzieję, na dalszą współpracę - podkreśla Zarząd Stoczni.

Zasięg pracy jednostek obejmuje śródlądowe wody powierzchniowe administrowane przez RZGW w Szczecinie, tj. rzekę Odrę od ujścia Nysy Łużyckiej do granicy z wewnętrznymi wodami morskimi oraz jezioro Dąbie. RZGW w Szczecinie dysponuje łącznie 8 lodołamaczami (w tym 2 nowymi lodołamaczami - Stanisław i Andrzej, które zostały wybudowane w 2014 roku w MSR Gryfia).

morzaioceany.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL