Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Nie chcą ich w mieście. Będą uczyć na barce!Drukuj

  • mkrakowiak74
  • 03.10.2016 13:12:45
  • 1059 czytań
  •  0 komentarzy
Nie chcą ich w mieście. Będą uczyć na barce!Lokalizację zmieniali już 6 razy, w styczniu znów się przeniosą. „Sekta!” – wytykają ich palcami. Chrześcijańska Szkoła Podstawowa „Uczeń” nie ma lekko, dlatego wkrótce przeniesie się na… barkę. Będą mieli własną wodę pitną i własny prąd.

Przez temat za rękę poprowadzi nas dyrektor szkoły, ksiądz Lesław Juszczyszyn.

– Nasza szkoła funkcjonuje od 10 lat, przeprowadziliśmy się w tym czasie już 6 razy, co przeszkadza nam w relacji z rodzicami i dziećmi. Nie mam ochoty się żalić, ale często, gdy ktoś słyszy, że jesteśmy szkołą chrześcijańską, ale nie rzymskokatolicką, to zaczyna nas postrzegać jako jakąś sektę. Szkoła została założona przez ludzi związanych z kościołem ewangelicznym, którzy chcieliby wychowywać dzieci w chrześcijańskim duchu, na dzieci katolickie też jesteśmy otwarci. Zaczynaliśmy od skromnej grupki, dziś mamy 200 uczniów, jesteśmy szkołą integracyjną, a utrzymujemy się z dobrowolnych składek rodziców – zgodnie z biblijną zasadą – kto ma więcej, daje więcej, a kto ma mniej, daje mniej – mówi Juszczyszyn.

I wszystko pięknie, gdyby nie te przeprowadzki, wkrótce kolejna. – Pod koniec ubiegłego roku szkolnego dostaliśmy wezwanie do pani Katarzyny Król, wiceprezydent Krakowa ds edukacji. Powiedziała, że w czerwcu musimy wynieść się z obecnego lokalu. Udało nam się wynegocjować czas do stycznia, wtedy przeprowadzimy się kolejny raz, ale już tylko na przeczekanie – mówi. Na przeczekanie, bo potem przeniosą się na Wisłę.

Pomysł barki rzucił jeden z krakowskich architektów, którego syn uczęszcza do szkoły. Jest już wizualizacja i wstępna koncepcja. Barka (koszarka) ma zostać zacumowana między mostem Kotlarskim a mostem kolejowym.

– To rewelacja. Wreszcie będziemy mieć własny budynek, no i będziemy innowacyjni – uśmiecha się Juszczyszyn. – Na barce znajdzie się oczyszczalnia ścieków, będziemy mieć własną wodę pitną. Panele fotowoltaiczne i koło zamachowe dostarczą nam energii elektrycznej. A skoro już będziemy tak blisko natury, na rzece, będziemy mieć pole do naukowych eksperymentów z dziećmi – dodaje.

Barka powstanie w stoczni w Płocku, stamtąd zostanie przyholowana w dwóch częściach do Krakowa. Tutaj zostanie nadbudowana.

http://krknews.pl...zyc-barce/
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL