Międzynarodowa konferencja "Korytarze sieci bazowej TEN-T"Drukuj

Międzynarodowa konferencja "Korytarze sieci bazowej TEN-T"Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jest organizatorem międzynarodowej konferencji „KORYTARZE SIECI BAZOWEJ TEN-T”, która odbędzie się w 19 października 2016 r. w Warszawie. Podczas wydarzenia podpisany zostanie list intencyjny w sprawie odcinków transgranicznych korytarza Bałtyk-Adriatyk.

Przyjęcie planów pracy dla korytarzy sieci bazowej TEN-T stawia przed krajami członkowskimi wyzwania, takie jak priorytetyzacja inwestycji czy rozwój węzłów miejskich. Podczas konferencji eksperci podzielą się doświadczeniami w tym zakresie i podejmą dyskusję na temat wyzwań i planów na przyszłość.

Konferencja jest adresowana do przedstawicieli administracji państw zaangażowanych we wdrażanie korytarzy sieci bazowej oraz zarządców infrastruktury, ekspertów i użytkowników transportu, w tym podmiotów związanych z sektorem transportu i logistyki, oraz dziennikarzy. Udział w niej zapowiedzieli m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Dan «ok, minister transportu Republiki Czeskiej oraz Catherine Trautmann, koordynator europejski korytarza Morze Północne-Bałtyk.

Główne tematy konferencji:

- korytarze sieci bazowej TEN-T: wyzwania i szanse – realizacja planów pracy korytarzy sieci bazowej TEN-T w krajach V4 z perspektywy Koordynatorów Europejskich, wymiar zewnętrzny sieci TEN-T;
- znaczenie korytarzy sieci bazowej TEN-T dla krajów V4, współpraca i projekty transportowe kluczowe dla V4 ;
- wyzwania w zakresie poszczególnych infrastruktur (kolejowej, drogowej, węzłów miejskich i terminali drogowo-kolejowych);
- inicjatywy regionalne i makroregionalne przyczyniające się do zacieśnienia współpracy na rzecz rozwoju sieci transportowych.

Konferencja odbędzie się w hotelu Golden Tulip Warszaw Centre w języku polskim i angielskim. Udział w niej jest bezpłatny. Rejestracja oraz program na stronie poświęconej konferencji. Początek o godzinie 9:30.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL