Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

W Sopocie o żegludze morskiej i śródlądowej w ramach Inicjatywy BałtyckiejDrukuj

W Sopocie o żegludze morskiej i śródlądowej w ramach Inicjatywy BałtyckiejW Sopocie rozpoczęła się międzynarodowa debata dotycząca rozwoju basenu Morza Bałtyckiego oraz żeglugi śródlądowej. To druga edycja Inicjatywy Bałtyckiej, organizowana przez Sekretarza Generalnego Global Compact w Polsce przy wsparciu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei.

Wśród uczestników Inicjatywy, oprócz przedstawicieli polskiego rządu, są europarlamentarzyści, ambasadorzy, przedstawiciele samorządów i przedsiębiorcy.

Jerzy Materna, sekretarz stanu w MGMiŻŚ, rozpoczynając dzisiejszą debatę podkreślił, iż jesteśmy w tej chwili w trakcie ratyfikacji Porozumienia AGN. Ta ONZ-owska konwencja wprowadzi nasze śródlądowe drogi wodne do sieci bazowej transeuropejskich korytarzy transportowych TEN-T. Nastąpi to jeszcze w tym roku – dodał Materna.

Debata ukierunkowana jest na zrównoważony rozwój regionu Morza Bałtyckiego. Dyskusje dotyczą innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań w transporcie wodnym, wspomnianego rozwoju śródlądowych dróg wodnych w ramach międzynarodowych korytarzy transportowych, rozwoju transportu intermodalnego, dbałości o wrażliwy bałtycki ekosystem, a także rozwoju portów i ich zaplecza transportowego.

Uczestnicy zapoznają się również z raportami „Bałtyk dla wszystkich” oraz „Żegluga śródlądowa – Odra”, będącymi kontynuacją cyklów publikacji poświęconych regionowi Bałtyku i transportowi śródlądowemu w Polsce w roku 2015.

źródło: gospodarkamorska.pl
foto: Andrzej Podgórski
#1 | pirydion dnia 04.10.2016 09:22
Zastanawia mnie tylko skąd sprzęt pływający i wykwalifikowane kadry na ten sprzęt ,który ma rzekomo pływać po polskiej krainie-tracę nadzieje!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL