Wypadek na pochylni w KątachDrukuj

Wypadek na pochylni w KątachDo groźnego wypadku doszło dziś (9 września) na Kanale Elbląskim na pochylni Kąty. Jacht zsunął się z wózka, a dwóch pasażerów spadło z pokładu. Zostali zabrani do szpitala. Ruch statków na pochylniach obecnie jest wstrzymany.

Jak udało nam się ustalić na miejscu zdarzenia, czwórka mężczyzn wyczarterowanym jachtem z Iławy płynęła w stronę Elbląga. Kiedy pokonywali pochylnię w Kątach, kilkanaście metrów za szczytem górki, ich żaglówka zaczęła zsuwać się z wózka. Lina cumownicza, którą łódź przywiązana była do wózka, pękła i jacht spadł na ziemię. Dwóch mężczyzn znajdujących się na pokładzie jachtu, wypadło za jego burtę. Na szczęście obsługa pochylni szybko zatrzymała zjeżdżający wózek. Na miejsce została wezwana policja i pogotowie, które obu mężczyzn zabrało do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Łódź uszkodziła jedno z kół, na których prowadzona jest lina ciągnąca wózek na pochylni. Kiedy jacht zostanie usunięty, pracownicy pochylni sprawdzą, jak poważne są zniszczenia i kiedy uda się wznowić ruch statków w Kątach.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

http://www.portel...tach/92665
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL