Sejm uchwalił ROK RZEKI WISŁYDrukuj

Sejm uchwalił ROK RZEKI WISŁYSzanowni sympatycy i miłośnicy Wisły oraz innych polskich rzek. Drodzy wiślacy, powiślacy, nadwiślanie, zarzeczanie, przyrzeczanie, urzeczanie, urzeczeni, żeglugowcy, żeglarze, flisacy, oryle, wioślarze, kajakarze, wodniacy i wszelka braci z wodą związana!

Dzisiaj Sejm RP podjął niecodzienną decyzję: przyszły rok został ogłoszony ROKIEM RZEKI WISŁY. I będzie to rok nie tylko Królowej Polskich Rzek, ale wszystkich sióstr jej dorzecza, jak i drugiej wspaniałej – Odry. Bo będzie okazja mówić o naszych wszystkich rzekach.

Nasz pomysł ROKU RZEKI WISŁY wypłynął przede wszystkim z szacunku do jej wielkiej historii i wspaniałej natury, ale też z troski o jej teraźniejszość i przyszłość. Nie kierował nami interes, to był odruch i potrzeba serca. Bo wszyscy czujemy się z nią związani. I może dlatego tak szybko dołączyło do nas tak wielu ludzi, wsparło tyle samorządów, doświadczyliśmy tyle dobrej woli. I może dlatego decyzja: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając znaczenie Wisły w życiu naszego Narodu i Państwa, ogłasza rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły.Teraz czas wspólnie przystąpić do działań. Ale zanim to zrobimy, pozwólcie, że złożę Wam wszystkim moje gorące podziękowania za wspólne przygotowania do uchwały sejmowej. Za wsparcie, inicjatywę, dobre słowo i koleżeństwo,

DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM

Robert Jankowski

Sekretarz Generalny SKORRW2017, Fundacja ROK RZEKI WISŁY

http://www.rokwis...eki-wisly/
#1 | koj dnia 24.06.2016 12:13
"Rurek" jest bez liku jak to mówi poeta:
"Rurka jest głowa i zna życie,
wie, że by doić należycie,
trzeba się włączyć bez wahania
w centralny system planowania."
#2 | Mariner76 dnia 25.06.2016 10:12
Przeciez na wisle nic się nie dzieje tak zle nie było nigdy.Czy ktoś widział statek na wisle czy barke od krakowa do sandomierza.To martwa rzeka wszystko co było związane z wisła poumierało.Moze kiedyś to się odrodzi.
#3 | Fidelis dnia 27.06.2016 20:58
Moi drodzy Odrzacy, nie frustrujmy się aktualną sytuacją na Wiśle, choć mamy ku temu powody, chcemy czy nie chcemy i czy nam się podoba czy nie, musi przyjść czas na opamiętanie nami rządzących, na zatrzymanie płynących wód Wisły i nie tylko, bo to jest cywilizacyjne wezwanie dla rządzących RP. Bez wody w szerokim tego słowa znaczeniu - NIE MA ŻYCIA. A uchwalony przez Sejm Rok rzeki Wisły 2017, będzie przyczynkiem do zajęcia się przez Rząd aktualnymi dylematami Naszej Herbowej Rzeki Wisły i całym naszym polskim śródlądziem. Pozdrawiam wszystkich, którym leży na sercu, rewitalizacja polskich dróg wodnych, pamiętając, iż rzeki mają swoje losy, ale trwają dłużej niż narody.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL