10 lat naszego oficjalnego serwisu polskiej żeglugi śródlądowejDrukuj

10 lat naszego oficjalnego serwisu polskiej żeglugi śródlądowejW czerwcu 2006 roku po Zjeździe Absolwentów Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, który odbył się w Dusznikach-Zdroju namówiono mnie do stworzenia serwisu internetowego Absolwentów TŻŚ. Gdy stworzyłem pierwszy projekt i poddałem go osądowi zainteresowanych - rozgorzała zażarta (i negatywna) dyskusja, w wyniku której projekt "absolwencki" wycofałem i przekształciłem w portal "Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro".

Portal właśnie obchodzi dziesięciolecie swojego istnienia. Miał też burzliwe losy - głównie w warstwie "absolwenckiej", niestety. Mimo to przetrwał i jest jedynym źródłem informacji o przeszłości, teraźniejszości i - mam nadzieję - przyszłości polskiej żeglugi śródlądowej.

Największą jego zasługą jest to, że poprzez jego redagowanie i rozpowszechnienie w sieci globalnej nie pozwoliłem o polskiej żegludze śródlądowej zapomnieć. Dziś, gdy powstało Ministerstwo z "żeglugą śródlądową" w nazwie - uważam swoją misję za wypełnioną. Nie będzie żadnej fety z tej okazji. Nie stać redakcji na to.

Chciałbym jednak podziękować wszystkim, dzięki którym ten portal zaistniał i nabrał opiniotwórczego charakteru. Szczególne podziekowania należą się naszemu patronowi - śp. kpt. Adamowi Reszce za jego bardzo emocjonalny wkład w życie naszego wirtualnego statku. Na szczególne uznanie zasługują dwaj fotografowie: Janusz Fąfara i Tadeusz Jankowski. Bez ich wrazliwego oka i czujnego obiektywu nie byłoby tylu pięknych fotek z polskich (Janusz) i zagranicznych (Tadek) szlaków śródlądowych.

Dziękuję też Mirkowi Rajskiemu (tak się podpisuje u nas), który jest autorem wielu wspaniałych korespondencji z Niemiec, ubogaca nasza galerię o fantastyczne zdjęcia z historii żeglugi śródlądowej w Europie.

Duży wkład w jego powstanie oraz pierwsze artykuły i publikacje miał kpt. Józef Węgrzyn, który z okazji jubileuszu dziesięciolecia przysłał mi prezent o marynistycznym wydźwięku. Dziękuję, Skipper.

Dziękuję wszystkim użytkownikom portalu, którzy nadsyłali korespondencje, artykuły, zdjęcia i prowadzili dyskusje na naszym forum oraz wspomagali mnie w administrowaniu. Tu ukłon w stronę Adama Madaja, który reprezentował "turystyczną gałąź" żeglugi śródlądowej i pomagał mi w moderowaniu forum.

Nie sposób wymienić wszystkich ale wszystkim naprawdę dziękuję.

W imieniu redakcji:
Andrzej "Apis" Podgórski
#1 | marek56 dnia 19.06.2016 11:51
Napiszę krótko - WARTO BYŁO wejść na pokład tego Statku ! Kapitanie Andrzeju, dzięki za ten portal.
Pozdrawiam Marek.
#2 | Odra dnia 19.06.2016 12:55
Wyrazy szacunku za to co robisz w imieniu Rady Kapitanów Żeglugi Śródlądowej Smile
Marynarzu z Brucknera

Odra
#3 | Janusz Miszewski dnia 19.06.2016 17:12
Szacunek i duże podziękowania za Ten portal Kapitanie! Pozdrawiam serdecznie!
#4 | Seehund dnia 19.06.2016 18:00
Kapitanie, zbudowałeś wspaniały statek. Wraz ze mną kłania Ci się Ren.
#5 | lelo1951 dnia 19.06.2016 21:33
Choć nie jestem absolwentem, PORTAL TEN to "pismo święte" ŻŚ
#6 | Jacek z Opola dnia 19.06.2016 23:15
Kapitanie!
Wielkie, wielkie dzięki za to wspaniałe dzieło. Nie tylko za jego stworzenie, ale i za cierpliwe pielęgnowanie przez tyle lat. Wiem jaka to ciężka praca, bo zam próbuję naśladować. Portal jest nie tylko mądry, ciekawy i kulturalnie prowadzony, ale też piękny. Wprost trudno uwierzyć że jeden człowiek potrafił to wszystko tak poukładać.
Wiem, że ma fajnych kumpli, których mu zazdroszczę, ale bez niego nie byłoby portalu.
Gratulacje i serdeczne pozdrowienia.
Także dla wszystkich współpracowników.
#7 | Andrzej Mitschke dnia 20.06.2016 21:22
Moje gratulacje.Trzymać tak dalej.
#8 | Ziomal dnia 20.06.2016 23:18
Wielkim jest dla mnie zaszczytem być marynarzem na tym statku.Woda to dar ''Żródło Życia'' dla nas wodniaków.Panie kapitanie serdeczności i wszystkiego dobrego !!!!!!!!
#9 | kajda dnia 21.06.2016 08:09
Kapitanie serdeczne podziękowania za stowrzenie jedynego w Polsce portalu, który skrupulatnie informuje o tym co na bieżąco dzieje się w żegludze śródlądowej, nie pozbawionego trafnych komentarzy dotyczących transportu rzecznego. Jest on dla mnie źrodłem wiedzy przydatnej w mojej działalności dziennikarskiej prowadzonej od kilkunastu lat w Polskiej Gazecie Transportowej, w której zajmuję się żeglugą śródlądową. Ahoj
#10 | Fidelis dnia 21.06.2016 09:36
Temu i Tym wszystkim, którzy stworzyli ten żeglugowy portal chwała i cześć !!! w tak trudnych dla polskiego śródlądzia czasie. To właśnie naszemu wirtualnemu dowódcy Kpt Andrzejowi i Tym wszystkim, którym leżą na sercu żeglugowe dylematy pragnę podziękować - kłaniając się. Z serdecznym wiślanym pozdrowieniem dla twórców naszego portalu - przesyła z nad płockiej Wisły bratnia wiślana dusza.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL