Ministerialna strategia rozwoju żeglugiDrukuj

Ministerialna strategia rozwoju żeglugiOdbudowa śródlądowych dróg wodnych w strategii Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej to temat wystąpienia Krzysztofa Kozłowskiego, podsekretarza stanu w MGMiŻŚ, podczas VIII Międzynarodowego Kongresu Gospodarczego w Katowicach w dniu 19.05.2016. Wystąpienie wiceministra MGMiŻŚ poprzedziło debatę dotyczącą żeglugi, transportu i portów z udziałem prezesów spółek portowych, polskich armatorów, specjalistów logistyki i transportu warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.

Podsekretarz stanu MGMiŻŚ przybliżył uczestnikom istotę przygotowywanej przez resort strategii rozwoju śródlądowych dróg wodnych, tłumacząc zasadność przywrócenia żeglowności polskich rzek z punktu widzenia ekologii, ekonomii i efektywności tego rodzaju transportu. Podkreślał wagę przywrócenia naszym drogom wodnym znaczenia międzynarodowego w sieci europejskich korytarzy transportowych, a także aspekt intermodalnego charakteru tej sieci w połączeniu z transportem drogowym, kolejowym i wykorzystaniem w tym łańcuchu logistyczno-transportowym naszych portów.

Podsekretarz stanu Krzysztof Kozłowski przybliżając główne cele strategii mówił także o rozpoczętym przez MGMiŻŚ procesie przystąpienia Polski do umowy AGN, wprowadzającej nasze drogi wodne do sieci o międzynarodowym znaczeniu. To wiąże się z koniecznością dostosowania naszych rzek do co najmniej IV klasy żeglowności, w tym zwłaszcza Odrzańskiej Drogi Wodnej, która jest połączona z siecią dróg wodnych Europy Zachodniej.

Warto dodać, iż wśród pytań, w trakcie debaty, wiele dotyczyło zainteresowania Azjatów, zwłaszcza Chińczyków inwestowaniem w usługi transportowe i logistyczne w Europie.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to największe tego typu wydarzenie w Europie Centralnej. W tym roku zarejestrowano ponad 7 tys. uczestników.

źródło: gospodarkamorska.pl
#1 | Seehund dnia 23.05.2016 18:26
Czy to, aby nie jest kolejne bla, bla, bla..? Czy pan podsekretarz miał pełną wiedzę i świadomość o czym mówił? Rzeki zapełniają się pianą kongresów i konferencji, z których nic nie wynika. Czy Pan podsekretarz ma świadomość, jakie problemy może stworzyć jesiotr w Odrze?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL