Utrudnienia żeglugowe na WJMDrukuj

Utrudnienia żeglugowe na WJM Szlak Wielkich Jezior Mazurskich otwarto już 30 kwietnia, jednak jak informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie, zeszłoroczne susze i okres zimowy nie pozostały bez wpływu i podaje listę aktualnych utrudnień żeglugowych.

▪ Głębokość tranzytowa na kanałach oraz jez. Kotek i Szymon na trasie w/w szlaków (oprócz Kanału Niegocińskiego) wynosi 1,2 m, w Bramce Sekstyńskiej 1,4 m, a na pozostałych jeziorach 2,2 m; lokalne oznakowane wypłycenie – Przeczka,

▪ Głębokość tranzytowa Kanału Niegocińskiego – 0,6 m; oznakowane wypłycenie na wejściu do kanału od strony jez. Niegocin,

▪ Podana głębokość tranzytowa odnosi się do wartości wody średniej – odczyt na wodowskazie w Giżycku – 119 cm,

▪ Oznakowana płycizna na jeziorze Roś przed wejściem do Kanału Jeglińskiego,

▪ Trwa remont ubezpieczeń brzegów Kanału Jeglińskiego oraz rozbiórka i budowa nowego mostu nad kanałem do końca br. Na całej długości kanału obowiązuje oznakowanie nawigacyjne dostosowane do prowadzonych tam robót.

▪ Trwa budowa kładki dla pieszych w m. Mikołajki. Obowiązuje oznakowanie nawigacyjne dostosowane do prowadzonych tam robót. Planowane zakończenie robót – koniec czerwca br.

▪ Od 01.08.2016r. planowany jest remont ubezpieczeń Kanału Niegocińskiego. W związku z tym od 01.09.2016 do 30.11.2017 kanał będzie całkowicie zamknięty dla żeglugi.

II. RZEKA PISA

▪ Głębokość tranzytowa dla całego szlaku wynosi 0,50 m przy stanie wody
na wodowskazie w Piszu – 189 cm. Możliwe powalone drzewa w nurcie rzeki ze względu na nasiloną presję bobrów, a także zmieniający się nurt rzeki. Wszelkie spostrzeżone przeszkody podwodne należy zgłaszać do Nadzoru Wodnego w Giżycku pod numerem tel. 87 428 29 46 lub 87 428 53 38

Brak oznakowania nawigacyjnego

UWAGA:

Mazurskie Wodne Ochotnicze Pogotowie ratunkowe oznakowało dodatkowo poza szlakiem wodnym najbardziej niebezpieczne miejsca na SWJM.

Informacji o aktualnych warunkach żeglugowych udziela:

Nadzór Wodny w Giżycku - tel. 87 428 29 46 w godz. 700 – 1400

źródło: http://www.motoro...lugowe-wjm
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL