O rozwoju żeglugi śródlądowej w Ministerstwie RozwojuDrukuj

O rozwoju żeglugi śródlądowej w Ministerstwie RozwojuW Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstw i zarządów Spółek Skarbu Państwa, które są zainteresowane rozwojem żeglugi śródlądowej w Polsce. Uczestniczył w nim wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Organizatorem była Inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce.

UN Global Compact jest największą na świecie inicjatywą ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju. Od inauguracji w 2000 r., przystąpiło do niej ponad 12 tys. członków ze 145 krajów. Odbywające się 26 kwietnia br. spotkanie miało na celu przeanalizowanie korzyści, jakie mogą płynąć z realizowanej strategii rządowej w obszarze rzecznych korytarzy transportowych dla prowadzonej przez nie działalności.

- Żegluga śródlądowa jest ważna dla rozwoju polskiej gospodarki. Mówimy o niej między innymi w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – podkreślił wiceminister Kwieciński. Dodał, że poprawa stanu śródlądowych dróg wodnych ma na celu zwiększenie przewozów.

- Ze względu na korzystny układ sieci śródlądowych dróg wodnych, możliwe jest wykorzystanie ich w połączeniu z transportem kombinowanym – powiedział wiceszef resortu. Wskazał, że ta forma transportu jest jedną z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych.

- Tylko kompleksowe podejście do rozwoju żeglugi śródlądowej pozwoli na jej dynamiczny rozwój i znaczne zwiększenie ilości przewożonych ładunków" – podkreślił Jerzy Kwieciński.

Wspomniał, że rozwój śródlądowych dróg wodnych wspierany jest również ze środków Unii Europejskiej – Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). W latach 2007-2013 dofinansowanie UE wyniosło ponad 335 mln zł. Na lata 2014-2002 alokacja wynosi ok. 1,1 mld zł.

źródło: mr.gov.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL