OT Logistics chce aktywnie uczestniczyć w rozwoju żeglugi śródlądowej.Drukuj

OT Logistics chce aktywnie uczestniczyć w rozwoju żeglugi śródlądowej.Firma OT Logistics zaprezentowała strategię biznesową na najbliższe pięć lat. Spółka, która jest największym operatorem żeglugi w Polsce, poza rozwojem portów w Polsce i chorwackiej Rijece (której akcje spółka nabyła w lipcu ubiegłego roku) chce bardzo aktywnie uczestniczyć w rozwoju żeglugi śródlądowej.

– Posiadamy unikalną pozycję na rynku jeśli chodzi o żeglugę śródlądową. Jesteśmy największym jej operatorem, to bardzo dobra pozycja wyjściowa, aby ten segment rozwijać – mówił wiceprezes zarządu OT Logistics, Ryszard Warzocha. – Ten rynek daje nam stabilność, mamy szansę zaakcentować swoją obecność w pokrewnych biznesach – dodaje.

Władze OT Logistics chcą postawić na zwiększenie floty, do tego firma potrzebuje jednak lepszych warunków do żeglugi śródlądowej. – Z każdym kilometrem Odry, która zostanie udrożniona, zwiększają się nasze możliwości biznesowe, teraz nie w pełni wykorzystywane. Susza z ubiegłego roku stanowiła dla nas ogromny problem, bo nie byliśmy w stanie pływać po polskich rzekach. Wtedy moglibyśmy zwiększyć wykorzystanie floty. Chcemy zintensyfikować transport drogą rzeczną – mówi Ryszard Warzocha.

Spółki OT Logistics wykorzystują obecnie blisko 800 jednostek żeglugi śródlądowej. Duża część z nich to barki przewożące ładunki masowe, natomiast kilkadziesiąt jednostek może świadczyć usługi, gdzie osiągana marża jest wyraźnie wyższa.

Jednocześnie OT Logistics planuje nawiązać współpracę z firmami, specjalizującymi się w przewozach – zwłaszcza jeśli chodzi o korytarz Północ-Południe. Na pytanie o konkretnego przewoźnika, firma nie wyklucza aliansu z PKP Cargo.

rynekinfrastruktury.pl
foto: Janusz Fąfara
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL