Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Poznań: W majowy weekend po Warcie zaczną kursować tramwaje wodneDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 14.04.2016 13:02:01
  • 1148 czytań
  •  0 komentarzy
Poznań: W majowy weekend po Warcie zaczną kursować tramwaje wodneJuż nie tylko kursy wycieczkowe, ale regularne połączenia komunikacyjne. W Poznaniu, a potem innych miastach będzie tramwaj wodny.

- Do Poznania przypłyniemy 28 lub 29 kwietnia - zapowiada Tadeusz Krześlak, który w Śremie ma statki Bajka oraz Widmo. To właśnie w długi majowy weekend rozpocznie się sezon wycieczkowy na Warcie. Ten ma być wyjątkowy, gdyż rzeka ma stać się nie tylko atrakcją turystyczną, ale szlakiem wodnym. Najpierw za 50 procent - Pierwsze rejsy odbędą się w trakcie długiego weekendu majowego w ramach akcji ,,Poznań za pół ceny” - mówi Szymon Błażek z wydziału gospodarki nieruchomościami poznańskiego urzędu miasta.

Początkowo będę miały one tylko i wyłącznie rekreacyjny charakter. Jednak po miesiącu ma się to zmienić. Na przełomie maja i czerwca miasto planuje uruchomić tramwaj wodny. Będzie on pływał w granicach Poznania.

- Ma kursować na trasie: Katedra (przy ul. Marii Panny) - Rataje (przy os. Piastowskim) - Wilda (przy ul. Piastowskiej) - Chwaliszewo (na wysokości Starego Koryta Warty) - Szeląg (przy ul. Ugory) - zapowiada Szymon Błażek. To właśnie tam na brzegach powstaną przystanki. Ile będzie dokładnie tramwajów jeszcze nie wiadomo. Na pewno wspomniane dwa.

- Aktualnie trwają rozmowy z potencjalnymi wykonawcami usługi (właścicielami statków), których celem jest m. in. określenie atrakcyjnych cen biletów - wyjaśnia Szymon Błażek. Z naszych informacji wynika, że podczas rozmów władze miasta obiecały prowadzącym statki, że niektóre z rejsów będą dotowane przez magistrat. Dzięki temu bilety mają być tańsze. Prawdopodobnie na trzech kursach dziennie.

Czytaj więcej: gloswielkopolski.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL