Warta: odmulają wejście do Starego PortuDrukuj

Warta: odmulają wejście do Starego PortuMieszkańcy poruszający się w piątek w pobliżu Starego Portu na Warcie z pewnością zauważyli na rzece „nietypowego gościa”. To pogłębiarka, która tu pracuje.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - Pogłębiarka pracuje od rana, a statek wycieczkowy przycumował obok katedry. Statek miał mały kłopot mijając pogłębiarkę, prawdopodobnie przeszkadzał mu urobek wydobyty przez nią, ale to tylko moje przypuszczenia - pisze.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu wyjaśnia, że od piątku do najbliższego wtorku prowadzone tu będą prace związane z usunięciem piaszczystej łachy przy wejściu do Starego Portu na Warcie. Zdaniem RZGW łacha może stanowić zagrożenie dla bezpiecznej żeglugi, bo powoduje zmniejszenie głębokości w tym miejscu.

- Odmulenie rzeki Warty w tym miejscu jest konieczne z uwagi na to, iż w zbliżającym się sezonie będzie ono wykorzystywane jako przystań dla statków przewożących turystów – mówi Magdalena Żmuda, dyrektor RZGW w Poznaniu.

Urobek o objętości około 370 metrów sześciennych zostanie usunięty przez refuler. Prace kosztują 18 tysięcy złotych i są finansowane przez RZGW.

http://epoznan.pl...rego_Portu
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL