Ministrowie Czech i Polski jednomyślni w sprawie D-O-L i Odry w IV klasieDrukuj

Ministrowie Czech i Polski jednomyślni w sprawie D-O-L i Odry w IV klasieŻeglowność Odry, połączenie Odry, Łaby i Dunaju, droga łącząca oba kraje i współpraca z Wyższą Szkołą Morską w Szczecinie - to były główne tematy rozmów pomiędzy ministrem transportu Republiki Czeskiej Danem «okem i jego polskim odpowiednikiem, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem oraz ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem. Obaj ministrowie na spotkaniu w Warszawie zgodzili się, że D-O-L to ważny dla Polski i Czech projekt, w którym nasze kraje mogą współpracować.

- W ostatnich dniach wyłoniliśmy w przetargu konsorcjum, które przygotuje studium wykonalności dla kanału DOL. Chcemy zastanowić się, czy jest to ekonomicznie opłacalne by móc projekt rozwijać nadal. Tworzymy razem z polskimi kolegami grupę roboczą, która zajmie się drogą wodną z Ostrawy do Koźla, będącą przedłużeniem żeglownej Odry - powiedział podczas rozmowy minister Dan «ok.

Głównym celem Ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej jest modernizacja żeglownej Odry do IV klasy żeglowności. Polska przygotowuje się do przystąpienia do europejskiej konwencji o głównych śródlądowych drogach wodnych o znaczeniu międzynarodowym (AGN).

źródło: Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej
Tłum. Andrzej Podgórski
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL