Eksplozja w Porcie DuisburgDrukuj

Eksplozja w Porcie DuisburgW dniu 31.03.2016 o godz 8.40 ciszę nad terenami portowymi przerwała ogromna eksplozja. Oczom świadków okazała się okropny widok: przy nabrzeżu stoczniowym płonął rzeczny tankowiec „Julius Rütgers“. Eksplozja oderwała duże elementy zabudowy pokładowej i spowodowała śmierć dwóch osób.

Siła wybuchu musiała być wielka: elementy konstrukcji pokładu oraz ciała ofiar zostały odrzucone daleko od miejsca wybuchu - jedną z ofiar odnaleziono w odległości 80 metrów od statku - drugą w odległości 120 metrów. Poszukiwany jest jeszcze jeden pracownik stoczni, który znajdował się w strefie wybuchu i uważany jest za zaginionego. Do poszukiwań zaangażowano także nurków. Nie wiadomo ile dokładnie osób znajdowało sie na pokładzie statku w momencie wybuchu.

Tankowiec miał przejść na stoczni przegląd główny, był bez ładunku ale pradopodobnie przestrzeń ładunkowa nie była dostatecznie odgazowana. Armator przewoził nim między innymi asfalt i oleje ciężkie. Według danych z "Marine traffic" w ostatnim rejsie przybył do Duisburga z Holandii. Nie doszło do rozszczelnienia zbiorników paliwowych statku, ale inspekcja ochrony środowiska zarządziła badanie próbek wody w miejscu eksplozji.

źródło: spiegel.de - tłum. A. Podgórski
wideo: wdr.de
#1 | Seehund dnia 01.04.2016 22:26
Tragedia , która dotknęła wszystkich śródlądowców, i nie tylko. Mijałem się z nimi na Renie http://www.marinetraffic.com/pl/photo...%20ruetger dokumentując ten fakt kilkoma zdjęciami.
#2 | miroslaw rajski dnia 02.04.2016 10:55
Poszukiwania trzeciego pracownika stoczni zostały przerwane. W mętnej portowej wodzie widoczność jest równa zeru i poszukiwania są bardzo utrudnione. Jeżeli ciało znajduje się w portowej wodzie, to po kilku dniach sama je zwróci...
#3 | Seehund dnia 05.04.2016 10:41
Dwie ofiary śmiertelne i poszukiwana trzecia osoba, byli Polakami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL