Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Rząd chce renegocjować umowę z Niemcami o Odrze granicznejDrukuj

Rząd chce renegocjować umowę z Niemcami o Odrze granicznejPolsce zależy na przywróceniu na rzece żeglowności i odstąpieniu od prowadzenia tylko tych inwestycji, które zabezpieczają przygraniczne tereny przed powodzią. Obecnie obowiązującą umowę podpisano w październiku 2015 roku. Zakłada uzyskanie na rzece III klasy żeglowności oraz przeprowadzenie inwestycji głównie przeciwpowodziowych - m.in. pogłębienie jeziora Dąbie, by mogła tam trafiać kra.

- Mamy Odrę graniczną III klasy, a my chcemy ją dostosować do IV klasy, więc musimy renegocjować niekorzystną dla nas umowę. Takich działań nie widać w sensie fizycznym, czyli robót budowlanych, ale cały czas idziemy do przodu - mówi Jerzy Materna, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Jakie kroki podejmie polska władza, jeśli strona niemiecka będzie blokować polskie aspiracje? Nasze ministerstwo zastanawia się nad budową kanału wzdłuż rzeki.

- To jest ostateczne rozwiązanie. Mam nadzieję, że dialog wielu środowisk zaprocentuje. Nie podejmujemy się sami tej inicjatywy. Od przedstawicieli z Lubuskiego wiemy o wsparciu ze strony dwóch osób z niemieckiego parlamentu - dodaje Materna.

Rząd chce, by Odra uzyskała IV klasę żeglowności, a rzeką mogły poruszać się barki o nośności 1000-1500 ton.

Źródło: radioszczecin.pl
foto. Janusz Fąfara
#1 | ango dnia 30.03.2016 19:03
Kopaczowa za te działania związane z Odrą powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu - świadomie podpisała tę umowę na kilkanaście dni przed wyborami, wiedząc, że PO zostanie spławione. Było to działanie na szkodę istotnych interesów gospodarczych własnego kraju - zrobić cokolwiek, by przypodobać się Tante Angela ...
#2 | Szafranek dnia 30.03.2016 19:55
I to jest typowa zdrada kraju za takie pociągnięcia politycy powinni odpowiadać jak pospolici zdrajcy i dożywotnio pracować w kamieniołomach za darmo.Pozdrawiam serdecznie Szafranek.
#3 | Ziomal dnia 03.04.2016 07:36
Wizjoner, mentor ,człowiek orkiestra - dyrektor RZGW Szczecin oto wizjoner Odry granicznej .Na rzece bajzel to w dyrekcji zapewne jeszcze większy.Mam wielką nadzieję że MGMiŻŚ zrobi szybko porządek !!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL