Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Uroczysty spływ w PieninachDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 23.03.2016 07:55:07
  • 989 czytań
  •  1 komentarz
Uroczysty spływ w PieninachW tym roku otwarcie sezonu flisackiego i turystycznego w Pieninach zbiega się z dwoma dużymi imprezami: z obchodami Roku Szalayowskiego oraz z dużą imprezą sportową „Biegi w Szczawnicy”. A wszystko to odbędzie się w sobotę 23 kwietnia w Szczawnicy.

Uroczystości rozpoczną się mszą św. w Sromowcach Niżnych, w intencji dobrego i bezpiecznego dla flisaków i turystów roku. Następnie zaproszeni goście wezmą udział w spływie Szalayowskim, płynąc w stronę Szczawnicy łodziami przybranymi w girlandy z kwiatów. Pod Hukową Skałą Bractwo Kurkowe, jak za dawnych czasów, odda salwy armatnie. W tym czasie na promenadzie będą podjęte próby bicia Rekordu Guinessa w pieczeniu szarlotki.

Organizatorzy zakładają, że będzie ona miała ponad 280 metrów. W przedsięwzięcie będą zaangażowani m.in. strażacy oraz młodzież z Pienińskiej Szkoły Zawodowej i z Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek z Krościenka. Po upieczeniu szarlotka zostanie rozdana turystom i mieszkańcom.

Na koniec imprezy, na górnej płycie nowego parkingu w Pieninach odbędzie się koncert znanego i lubianego zespołu Lombard.

W sobotę rozgrywane będą także zawody pod nazwą „Biegi w Szczawnicy”. Już o godz. 3 rano rusza najbardziej morderczy bieg zwany „Niepokornym Mnichem”, w którym zawodnicy mają do przebiegnięcia dystans 96,5 km po górach. O godz. 9 rusza maraton Wielka Prehyba mający 43,3 km. O 10:30 w Jaworkach startuje Chyża Durbaszka (20,2 km). Ostatni bieg – Hardy Rolling startuje w samo południe a uczestnicy mają do przebiegnięcia 6 km. Start (oprócz Chyżej Durbaszki) i meta zaplanowana jest na promenadzie obok restauracji U Polowacy.
Będzie to już IV edycja imprezy, która z roku na rok jest coraz popularniejsza. W przeciągu zaledwie kilku godzin zapisało się 1,5 tys. osób, które chcą zmierzyć siłę swojego ciała i ducha.

Podczas uroczystego rozpoczęcia sezonu Szczawnica ma udowodnić, że stała się centrum rozrywki i sportu, przez co zachęcić turystów do przyjeżdżania w Pieniny cały rok.

http://pieniny24....u-Guinessa
#1 | szczurokretowy dnia 27.03.2016 20:44
To wszystko w powiązaniu z Rokiem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej; bywam u bratanków i łza się kręci w oku jak patrzę na intensywną żeglugę na Dunaju a codziennie piękny widok obserwuję przez kamerę z Hotelu Victoria(vis a vis budapesztańskiego parlamentu) na przepływające pasażery...Pogodnej Wielkanocy-AHOJ!-od kpt Zimy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL