Olbrzymia turbina płynie Wisłą do PłockaDrukuj

Olbrzymia turbina płynie Wisłą do PłockaTurbina, ważąca 470 ton, która 14 marca drogą morską dotarła Gdańska, płynie barką do Płocka. Pod koniec tygodnia dotrze na miejsce. Turbina gazowa będzie użyta w powstającej elektrociepłowni.

O tym gigantycznym załadunku informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, kiedy przeładowywano jego elementy w gdańskim porcie. Przeładunek o łącznej wadze 1,4 tys. ton miał miejsce przy Wolnym Obszarze Celnym. Do operacji użyto dźwigu pływającego ENAK o udźwigu 600 ton.

- To była bardzo ciekawa i względnie skomplikowana operacja realizowana na potrzeby i zlecenie PKN Orlen w Płocku. Operacja była o tyle ciekawa, że realizowana była w relacji bezpośredniej statek – barka, przy użyciu dźwigu pływającego ENAK. Przeładowano 8 elementów typu project cargo o łącznej wadze 1,4 tys. ton, w tym ponad 400-tonowy generator oraz turbina gazowa firmy Siemens, które po załadunku na barki przetransportowane zostaną bezpośrednio do Płocka, na potrzeby powstającego tam bloku gazowo-parowego – poinformowała naszą redakcję Monika Wszeborowska z Portu Gdańsk.

W Płocku turbina będzie załadowana na samochód i drogą lądową dotrze na miejsce docelowe. Operację planuje się na przełomie marca i kwietnia.

gospodarkamorska.pl
#1 | barkaz4003 dnia 23.03.2016 22:14
Jak to się przyjemnie czyta. Coś płynie Wisłą , płynie do Płocka ,i to wcale nie mały ładunek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL