Kompromitacja Polski. Budowa, która trwa dłużej niż III RPDrukuj

Kompromitacja Polski. Budowa, która trwa dłużej niż III RPInwestycja za ponad dwa miliardy złotych nadal nie została oddana do użytku, choć w kampanii wyborczej w 2015 roku uroczyście przecinano na niej wstęgę. Budowa zbiornika w Świnnej Porębie trwa dłużej niż III RP. Nowy Minister Środowiska ogłosił w połowie stycznia, że w budżecie brakuje ponad 70 milionów złotych na dokończenie inwestycji. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie twierdzi, że pieniędzy brakuje od 2013 roku.

Właśnie mija 30 lat od oficjalnego rozpoczęcia inwestycji. W 2016 roku prace na pewno nie zostaną ukończone. Donald Tusk w 2013 roku obiecywał zakończenie inwestycji w ciągu dwóch lat. Obietnicy nie dotrzymał. W zeszłym roku inny polityk uroczyście przecinał wstęgi na tamie. Jak tłumaczył, budowę samej tamy udało się zakończyć i stąd "mała uroczystość". "Przypadkiem" otwarcie odbywało się w czasie kampanii wyborczej (na zdjęciu ówczesna wiceminister środowiska Niedziela i prezes KZGW Sumisławski podczas przecięcia wstęgi).

Budowa w Świnnej Porębie to jedna z największych kompromitacji budowlanych w historii Polski. Jak do tej pory żaden rząd nie poradził sobie z budową. Zdaniem wielu ludzi ta budowa obciąża wizerunek Polski, a sytuacja jest żenująca. Ludzie czują niesmak i żal do władz, które nie umieją poradzić sobie z problemem.

Zbiornik w Świnnej Porębie ma chronić mieszkańców Krakowa i okolicznych miast przed powodzią. Budowę rozpoczęto w 1986 roku. Na przemian rozpoczynano i wstrzymywano prace. Do tej pory na zbiornik wydano ponad 2 miliardy 200 milionów złotych. Na ukończenie inwestycji wciąż brakuje ok. 70 milionów. Ministerstwo środowiska podaje, że ma plan dokończenia budowy, ale nie podaje żadnych szczegółów.

http://wiadomosci...-rp/kln4qb
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL