Spotkanie Dyrekcji RZGW z użytkownikami Odrzańskiej Drogi WodnejDrukuj

Spotkanie Dyrekcji RZGW z użytkownikami Odrzańskiej Drogi WodnejW piątek 5 lutego, w siedzibie głównej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Dyrektor Teresa Szczerba i Zastępca Dyrektora ds. Technicznych Bartłomiej Pietruszewski, w towarzystwie swoich współpracowników, spotkali się z przedstawicielami środowiska odrzańskich armatorów, by omówić istotne dla nich kwestie związane z żeglugą na Odrze. Było to pierwsze tego typu spotkanie nowych władz RZGW z przedstawicielami nadodrzańskich podmiotów korzystających z transportu rzecznego.

Tego typu zebrania z użytkownikami Odrzańskiej Drogi Wodnej odbywają się cyklicznie i mają na celu podjęcie dialogu na temat aktualnej sytuacji na Odrze. Uczestnicy spotkań mają też możliwość wymiany bieżących informacji w zakresie utrzymania szlaku żeglownego oraz dyskusji na temat potrzeb i oczekiwań podmiotów korzystających z transportu rzecznego.

W trakcie zebrania Bartłomiej Pietruszewski szczegółowo przedstawił plany inwestycyjne na przyszłą perspektywę finansową 2014-2020, nakreślił ich zakresy oraz wstępnie przedstawił planowany harmonogram prac. Wśród najważniejszych inwestycji znalazły się remonty kilku odrzańskich śluz - w pierwszej kolejności do remontu przewidziane są śluzy czterech stopni wodnych - w Januszkowicach, Krapkowicach, Opolu oraz przy Ujściu Nysy, gdzie przewidziane jest również zastąpienie jazu kozłowo-iglicowego nowoczesną konstrukcją klapową.

Uczestnicy spotkania zostali zapoznani również z planami inwestycji na Odrze swobodnie płynącej, których celem będzie dostosowanie jej do IV klasy żeglugowej. Podjęto również temat dalszej realizacji budowy Stopnia Wodnego Malczyce oraz planowanej w przyszłości dalszej kanalizacji rzeki Odry, czyli budowy kolejnych stopni wodnych w Ścinawie i Lubiążu. Omówiono także plany dalszego remontu śluzy Stopnia Wodnego Brzeg Dolny, gdzie wyremontowano już jej dolną głowę, a w następnej kolejności - prawdopodobnie już jesienią 2016 roku - podjęte zostaną prace przy przebudowie górnej głowy oraz komory śluzy.

Armatorzy zadeklarowali, że do Centrum Operacyjnego RZGW we Wrocławiu dostarczą harmonogramy uwzględniające terminy planowanych przez nich większych transportów żeglugowych, których realizacja planowana jest jeszcze w sezonie żeglugowym.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL