Kolizja frachtowców na MittellandkanalDrukuj

Kolizja frachtowców na MittellandkanalW niedzielę po południu w okolicach Seelze zderzyły się dwa frachtowce. Jeden z nich na skutek uszkodzeń zaczął nabierać wody. Straż pożarna z rejonu Lohnde, Dedensen i Seelze zabezpieczyła prowizorycznie przeciek. Kanał musiał zostać zamknięty dla żeglugi. Nikomu z załóg nic się nie stało.

Do wypadku doszło ok. godz 15.00 pomiędzy wrotami powodziowymi i mostem kolejowym w pobliżu połączenia Mittellandkanal ze Stichkanal Hanover-Linden. Załadowany węglem niemiecki "Weser" zderzył się z holenderskim "Elly" z ładunkiem zboża. Obydwa statki odniosły uszkodzenia w dziobowej części.

- Zastanawiające jest jednak to, że statki odniosły uszkodzenia na prawych burtach. Na kanale obowiązuje przecież ruch prawostronny - powiedział kierownik oddziału WSA Braunschweig w Lohnde Thorsten Wenig."Weser" - załadowany 1100 tonami węgla do elektrowni Stöcken - przez uszkodzone poszycie zaczął nabierać wody. Ekipa straży w liczbie 62 osób, wśród których było pięciu nurków prowizorycznie uszczelniła przebicie i wypompowała wodę z wnętrza. Konieczne było odlichtowanie statku, gdyż uszkodzenia znajdowały się także poniżej linii wodnej. Około 100 ton węgla wyładowano więc na ląd - relacjonuje Jens Köhler, rzecznik straży pożarnej.

Holenderski frachtowiec "Elly" także odniósł uszkodzenia ale nie stwierdzono przecieków wody do wnętrza statku. Obydwa frachtowce natychmiast po kontakcie odbiły się w stronę brzegów i doszło do uszkodzeń ścianki szczelnej kanału.

źródło: haz.de
tłum. A. Podgórski
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL