Stopień Siarzewo na Wiśle: ekoterror górąDrukuj

Stopień Siarzewo na Wiśle: ekoterror górąW czwartek, 28 stycznia 2016 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy Włodzimierz Ciepły odmówił wydania zgody na budowę nowego stopnia w Siarzewie na dolnej Wiśle. Decyzję, w której odmówił zgody na realizację przedsięwzięcia uzasadnił dwiema przesłankami:

1. Nowy stopień istotnie negatywnie oddziaływałby na cele ochrony wód powierzchniowych, a nie został umieszczony w dokumentach planistycznych dla dorzecza Wisły na listach inwestycji służących nadrzędnemu interesowi publicznemu.

2. Przedsięwzięcie naruszałoby art. 6 Dyrektywy Siedliskowej oraz art. 34 Ustawy o ochronie przyrody w związku z niemożliwymi do uniknięcia i zrekompensowania oddziaływaniami na integralność obszarów i spójność sieci Natura 2000.

Wydając decyzję odmowną Organ wykazał, że przedsięwzięcie mogłoby znacząco negatywnie oddziaływać nie tylko na kilka obszarów Natura 2000 w dolinie dolnej Wisły, ale również na wiele Specjalnych Obszarów Ochrony Siedlisk w dorzeczu górnej Wisły. Zdaniem Organu wnioskodawca nie wykazał, że dla przedsięwzięcia w wariancie proponowanym przez inwestora nie ma alternatyw, które spełniałyby deklarowany cel, a jednocześnie nie stanowiłyby zagrożenia dla Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000.
#1 | Marek Kuzma dnia 31.01.2016 10:09
Nowy stopień istotnie negatywnie oddziaływałby na cele ochrony wód powierzchniowych ale gdy zabraknie wody i nastąpi susza to będzie płacz i zgrzytanie zębów.
#2 | marek56 dnia 31.01.2016 10:37
A ja się pytam gdzie jest nowy Minister Środowiska ? Czy zna decyzję swojego podwładnego ? A miało być tak dobrze.
I jeszcze jedno - czy budowa tak potrzebnego stopnia nie jest inwestycją służącą nadrzędnemu interesowi publicznemu ?
#3 | koj dnia 31.01.2016 12:27
Włodzimierz Ciepły to człowiek o bardzo wysokich kwalifikacjach.
Bliski współpracownik posła PSL Eugeniusza Kłopotka.
Zaczynał zawodową karierę w Kółkach Rolniczych, potem był sekretarzem i wiceprezesem Związku Młodzieży Wiejskiej.
W stanie wojennym - naczelnik podbydgoskiej gminy Solec Kujawski w latach 1982 - 1984.
Później pracownik etatowy ZSL.
Od 1988 roku pracownik samorządowy.
Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy.
Dyrektor Wydziału Środowiska w Urzędzie Miejskim w Bydgoszczy., po likwidacji tego stanowiska w grudniu 2002 r. został zdegradowany i pracował jako szeregowy urzędnik w wydziale uprawnień komunikacyjnych.
Powołany w 2003 roku do rady nadzorczej publicznego radia w Bydgoszczy obok Ryszarda Ziętka, dawnego sekretarza PZPR odpowiedzialnego m.in. za funkcjonowanie Służby Bezpieczeństwa.
#4 | marek56 dnia 31.01.2016 15:15
Przebieg kariery zawodowej imponujący, wręcz... ekologiczny. Ponawiam więc pytania: Gdzie jest nowy Minister Środowiska ? Czy zna decyzję swojego podwładnego ? Czy się z nią zgadza ?
#5 | Jacek z Opola dnia 01.02.2016 03:00
To teraz się przekonamy co jest wart nowy minister.
Ale nie tylko ta sprawa jest do załatwienia, bo na przykład to co słusznie nazwano gwoździem do trumny Odry, czyli zmodernizowanie śluzy Chróścice bez zmiany kategorii na IV lub V to przecież przestępstwo. Nie tylko przeciw prawu, ale przede wszystkim przeciwko zdrowemu rozsądkowi.
Ale czy ktoś gdzieś w tej sprawie zgłosił jakikolwiek protest? Do ministra, do Zarządu Gospodarki Wodnej?
Gdziekolwiek. A ciekawe co odpisałby prokurator?
Winnych widać na zdjęciach
http://www.grupal...pien-wodny
Wielu z Was zna ich osobiście.
Oczywiście pojedyncze osoby niewiele tu zdziałają, ale są stowarzyszenia, Rady, Przedsiębiorcy.
O sprawie pisze facet, który sam się przyznaje, że się na tym nie zna.
http://www.grupal...amo-jak-po
To co proponuje tu
http://www.grupal...o-wykonano
to oczywiście działanie w interesie niemieckim, ale może gdyby zaczęło się coś dziać, to i nasze krajowe władze ruszą głową i kieszenią.
#6 | jacekblaz dnia 01.02.2016 14:46
Przy tej okazji uważam, że należy uporządkować ten temat od podstaw:
1. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska nie mogła wydać innej decyzji gdyż inwestycja ta nie została wpisana na listę projektów priorytetowych ze względu na interes społeczny. Jak długo nie znajdzie się to w Planach Gospodarowania Wodami i w ramach inwestycji o znaczeniu społecznym w zgodzie z obowiązującym prawem zawsze będzie taka decyzja.
2. Dlaczego przygotowaniem dokumentacji ma się zajmować firma Energa czy inny podmiot gospodarczy!!? To właśnie KZGW powinno odpowiadać za przygotowanie odpowiednich dokumentów i pozwoleń i dopiero później zaprosić w drodze konkursu podmioty gospodarcze do współpracy. Pytanie podstawowe - dlaczego KZGW nie jest tym tematem zainteresowane? Dlaczego Ministerstwo Energetyki nie myśli o stworzeniu gridu z energetyki wiatrowej i wodnej pozostaje słodką tajemnicą obecnego rządu. Dlaczego Ministerstwo Rozwoju nie ma czasu myśleć jak zwiększyć konkurencyjność naszej gospodarki poprzez tanią energię i konkurencyjny transport wodny śródlądowy?
#7 | mariaszek12 dnia 01.02.2016 17:05
#8 | Pablito dnia 02.02.2016 14:03
Spokojnie, proszę Państwa. Z dniem 29.01.16. Pan Włodzimierz Ciepły został odwołany ze stanowiska Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Człowiek ten został oficjalnie na papierze stwierdzony przez swego pracodawcę (Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska) mobberem jakiś rok temu. Aktualnie trwa co najmniej drugie postępowanie, w którym to podwładny Pana Włodka zgłosił, że jest przez Niego mobbingowany. Sprawa zakończy się ponownie w Sądzie Pracy. Ponadto w ostatnich miesiącach Włodek, wiedząc, że długo już nie porządzi (jest z PSL + wiek emerytalny) rozdysponował 6% przyznanej na ten rok nadwyżki budżetowej swoim ulubieńcom - pracownikom wydziału organizacyjno-finansowego RDOŚ w Bydgoszczy znaczne, bardzo znaczne podwyżki oraz dziesiątki dodatków specjalnych oraz funkcyjnych. Tym czasem pozostali pracownicy tego urzędu, ci, których ów były już dyrektor nie lubił, czyli większości, zarabiają marne 300 zł powyżej najniższej krajowej. Aktualnie nie wiadomo kto obejmie stery w tym urzędzie, aczkolwiek na szczęście pozbyto się Pana Włodzimierza. Może teraz tamto województwo będzie mogło normalnie funkcjonować i nie słuchać, że to źle, że mają szambo, a nie kanalizę!
#9 | marek56 dnia 02.02.2016 16:46
Tyle, że decyzja odmowna została już wydana. I pewnie całą procedurę otrzymania nowej decyzji trzeba będzie powtórzyć. A czas ucieka.
#10 | barkaz4003 dnia 04.02.2016 20:30
Człowiek wydał decyzje, nagrodził potulnych [swoich]. Człowieka zwolnili ,jego ludzi też ,pewnie dostali odprawy i nie wiadomo co jeszcze? .[zgodnie z ich angażami "W BUDŻECIE"-przecież to państwo płaci to się należy i trza brać !]. Nie poniesie odpowiedzialności za to co zrobił złego dla WISŁY -dla wykorzystaniu jej potęcjału w gospodarce.Normalny obywatel dzałający w sferze gospodarki za zła decyzję ponosi KARĘ utrata tego co jego [niby to zgodnie z prawem] A gdzie prawo za powyższe ?.
#11 | koj dnia 05.02.2016 10:44
Wydając decyzję odmowną Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy Włodzimierz Ciepły wykazał, że przedsięwzięcie mogłoby znacząco negatywnie oddziaływać nie tylko na kilka obszarów Natura 2000 w dolinie dolnej Wisły, ale również na wiele Specjalnych Obszarów Ochrony Siedlisk w dorzeczu górnej Wisły.

Wydaje się, że na podstawie lektury w/w newsa, że żądanie sporządzenia dokumentacji oddziaływania stopnia wodnego Siarzewo na aż tak odległe obszary leżące kilkaset kilometrów od wyżej wymienionej inwestycji jest działaniem na szkodę interesu publicznego i prywatnego.

Czy zatem istnieje już podejrzenie popełnienia przestępstwa przez URZĘDNIKA, który działa na szkodę interesu publicznego i prywatnego tj. próby wyłudzenia wydatkowania pieniędzy inwestora? Na podstawie art. 286. § 1 Kodeksu Karnego w którym stwierdza się że, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL