OT Logistics od Bałtyku po Bliski WschódDrukuj

OT Logistics od Bałtyku po Bliski WschódCzęść planów spółki OT Logistics wyjawił w rozmowie z portalem WNP Zbigniew Nowik, prezes firmy. Największy krajowy operator w portach morskich ma ambicje stworzenia korytarza logistycznego od Bałtyku aż do Bliskiego Wschodu.

W krajowych portach Nowik zauważa duży potencjał w przeładunkach towarów rolnych i kolejne projekty, w tym budowa terminalu agro w Porcie Gdańsk. W zeszłym roku Zbigniew Nowik (na zdjęciu drugi od lewej) podpisał umowę z Portem Gdańsk w sprawie budowy portu agro.

- Naszym celem jest też rozwijanie śródlądowego połączenia Morze Bałtyckie – Morze Adriatyckie – podkreśla Nowik w rozmowie z WNP. - Ważnym krokiem było nabycie przez OT Logistics w ubiegłym roku 22 proc. udziałów w porcie Rijeka. Chcemy ten korytarz wydłużyć do krajów skandynawskich i na Bliski Wschód Ostatnio bardzo ciekawym rynkiem do włączenia w ten układ stał się Iran – dodaje prezes.

Grupa ma silną pozycję w żegludze śródlądowej na rynku niemieckim i wschodnim. To efekt obranej strategii, która zakładała wyjście z kraju z usługami. Powodem była pogarszająca się infrastruktura rzeczna w Polsce, co uniemożliwiało dalszy rozwój spółki. Ówczesna Odratrans mocno konkurowała ze spółką Deutsche Binnenreederei.

- Konkurencję tę wygraliśmy dzięki pracowitości, elastyczności i rozwiązaniom organizacyjnym, co pozwoliło nam przejąć DB – podkreśla Nowik. - Nastąpiła wymiana doświadczeń, przejęliśmy też kulturę pracy od partnera niemieckiego, a wymieszanie tych doświadczeń skutkuje tym, że mamy bardzo dobrą, zyskowną firmę.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL