Lodołamacze znów w akcji na Odrze, problem z mostemDrukuj

Lodołamacze znów w akcji na Odrze, problem z mostemPo przerwie, podczas której ujemne temperatury uniemożliwiały akcję, lodołamacze rozpoczęły jej drugi etap. W poniedziałek wyruszyło do pracy sześć polskich jednostek.

– Trzy popłynęły na jezioro Dąbie, a trzy do pracy na Odrze w rejonie Gryfina, w kierunku Widuchowej, czyli w górę rzeki – informuje Stefan Iwicki, kierownik Wydziału Śródlądowych Dróg Wodnych w szczecińskim Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej, prowadzącym akcję.

Jednostki z Dąbia zamierzano później skierować do pomocy na rzekę. Niestety, nie zadziałało zwodzone przęsło mostu kolejowego w Podjuchach. Okazuje się, że to nie pierwsza taka awaria. Pomimo przeprowadzonego w zeszłym roku remontu, co jakiś czas przęsło się psuje i uniemożliwia żeglugę. Tym razem odcięło drogę trzem lodołamaczom, które stacjonują w Nadzorze Wodnym RZGW w Podjuchach (na północ od mostu).

We wtorek do akcji mają się przyłączyć lodołamacze niemieckie. Jednostki będą stopniowo się przesuwać w górę Odry.

– Pracy nie ułatwiają bardzo niskie stany wody – dodaje S. Iwicki. – Liczymy na to, że w rejonie Gozdowic lód sam ruszy.

Prognozy pogody są sprzyjające. Lodołamanie może potrwać do niedzieli.

http://www.24kuri...-z-mostem/
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL