Nowa łódź robocza dla RZGW GdańskDrukuj

Nowa łódź robocza dla RZGW GdańskRZGW w Gdańsku sukcesywnie dokonuje wymiany wykorzystywanego sprzętu, tym razem informujemy o zakupie dla Nadzoru Wodnego w Chełmnie nowoczesnej łodzi roboczej.

Jest to jednostka płaskodenna, zbudowana z aluminium o długości niemal siedmiu metrów i szerokości dwóch i pół metra. Jej maksymalne zanurzenie wynosi 55 cm. Na pokładzie mieści się ośmiu pracowników, nośność łodzi to jedna tona. Będzie wykorzystywana do prac utrzymaniowych na rzece oraz transportu materiałów i sprzętu.

Łódź jest wyposażona w silnik zaburtowy Yamaha F50HETL o mocy 50KM. Dzięki swojej konstrukcji dobrze nadaje się do pracy w warunkach panujących na Wiśle. Jest lekka, niezatapialna i wytrzymała. Jest to pierwsza tego typu łódź pracująca na Wiśle w jednostkach terenowych Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

#1 | Seehund dnia 22.01.2016 21:43
Łódź jaka jest, każdy widzi, ale nasuwa mi się pytanie: do jakich prac utrzymaniowych na rzece można taką piękną łupinkę wykorzystać? Materiał i sprzęt jest pojęciem bardzo szerokim i można je tej łodzi przypisać. Mam jednak wrażenie, ze posłuży ona do wożenia przedstawicieli Nadzoru Wodnego. Idealna jest na wypady wędkarskie.
#2 | Ziomal dnia 23.01.2016 08:22
RZGW Szczecin zakupiło nowe jednostki dla wszystkich Nadzorów Wodnych sprzęt że mucha nie siada !!! Wysłużone jednostki typu MR zostały wycofane ze służby lub przekazane dla biedniejszych zarządów.Nasuwa się pytanie po co było wyrzucać tysiące złotych na jednostki które okresowo, gdy stan wody pozwoli sondują rzekę na której żegluga towarowa nie pływa.Nasza Odra umarła a RZGW Szczecin pudruje trupa ,przez lata nie zrobiono nic dla Odry patrz w przetargi -żenada. Troszkę historii całkiem niedawnej .Strażnicy wodni [obecnie stanowisko zlikwidowane]którzy w dobrych czasach byli opiekunami rzeki na swoich odcinkach znali każdą kłodę ,spłycenie dosłownie wszystko.Łódz pychowa tzw. szczupaczek i sonda ręczna to było ich narzędzie pracy. TANIO I PROFESJONALNIE mało kto pamięta o tych fachowcach ludziach rzeki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL