Żegluga śródlądowa szansą na rozwójDrukuj

Żegluga śródlądowa szansą na rozwójW poniedziałek 18 stycznia o godzinie 10 w auli św. Wawrzyńca Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu rozpocznie się inauguracyjne spotkanie Klastra Górnej Wisły.

Klaster Górnej Wisły z siedzibą w Oświęcimiu ma na celu rozwój gospodarczy regionu poprzez ożywienie żeglugi śródlądowej na Górnej Wiśle, budowę Kanału Śląskiego i odbudowę żeglugi na rzece Przemszy.

– Umożliwi to gospodarcze i turystyczne wykorzystanie rzek, a co za tym idzie, rozwój gospodarczy firm, gmin, miast leżących na terenie przebiegu drogi wodnej. Zapraszam na spotkanie wszystkich zainteresowanych tym tematem – zachęca do udziału w poniedziałkowej inauguracji Jakub Stonawski, koordynator Klastra Górnej Wisły.

źródło: faktyoswiecim.pl
foto: Janusz Fąfara
#1 | Kowal dnia 22.01.2016 17:47
Dzisiaj się dowiedziałem, że pomimo wykonania za ponad 28 mln zł dokumentacji na dokończenie budowy stopnia Malczyce (jest to dokumentacja uzupełniająca i zmieniająca projekt podstawowy - została zlecona pod koniec 2011 roku) z rozszerzeniem o tzw. "cofkę" dokumentacja ta w swoim zakresie nie obejmowała przystosowania koryta Odry w cofce nawet do III klasy drogi wodnej, nie mówiąc już o klasie IV. Umowa na tą dokumentację zawarta została przez eksperta E. Piotrowskiego. Okazuje się, iż żeby przystosować koryto Odry na odcinku od Brzegu Dolnego (śluza ma parametry IV klasy) do Malczyc (śluza ma parametry kasy Vb ) trzeba przekopać 3 odcinki rzeki i wykonać szereg robót rozbiórkowych istniejących ostróg. Zakres na IV klasę jest o wiele większy. Obecnie odcinek ten ma parametry na klasę II. Zdaje się, że Sumisławski ze swoją świta zapomniał po co buduje się Malczyce - dla nich ta inwestycja była celem samym w sobie. Wykonana za kosmiczną kwotę dokumentacja jak się okazuje, po kilku miesiącach od jej oddania wymaga kolejnej aktualizacji/rozszerzenia - koszty wykonania map do celów projektowych, projektu, uzgodnień, zmiany decyzji środowiskowych i uzyskiwania wymagalnych decyzji. Kto w końcu tych ludzi pociągnie do odpowiedzialności za swoje nierzetelne decyzje, za marnowanie pieniędzy podatnika. Te informacje przekazane zostały nam dzisiaj na spotkaniu z przedstawicielami inwestora, przez przedstawicieli którzy przejęli prowadzenie inwestycji od poprzedników.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL