Koniec Portu Miejskiego we Wrocławiu?Drukuj

Koniec Portu Miejskiego we Wrocławiu?Dla grupy OT Logistics, lidera spedycji morskiej i kolejowej, najbliższe miesiące będą okresem konsolidacji oraz aktywnych działań prosprzedażowych – przewiduje Piotr Nowacki z Domu Maklerskiego Vestor. Dzięki licznym przejęciom spółka może wykorzystać efekt synergii, a zbycie aktywów nieoperacyjnych powinno istotnie poprawić jej płynność. Tylko same nieruchomości inwestycyjne we Wrocławiu warte są ok. 140 mln złotych. Spółka musi przy tym odbudować zaufanie inwestorów, pokazując, że potrafi trwale obniżyć koszty.

Jak ocenia Piotr Nowacki, najbliższy rok w grupie OT Logistics powinien przebiegać pod znakiem konsolidacji oraz działań prosprzedażowych. Na kondycję spółki istotny wpływ będzie miała przy tym sytuacja makroekonomiczna panująca w Polsce oraz za granicą, głównie w Niemczech.

– Rozwój gospodarczy w Polsce powinien automatycznie napędzić zapotrzebowanie na wymianę towarów m.in. z Chinami. Przede wszystkim patrzymy tutaj na import rudy żelaza, który obsługuje się w porcie w Świnoujściu, ale też innych materiałów, chociażby towarów rolnych – zauważa.

Dyrektor w DM Vestor podkreśla, że OT Logistics posiada w swoim bilansie m.in. nieruchomości we Wrocławiu, których wartość szacowana jest na około 140 mln złotych.

– Część inwestorów liczy na wyprzedaż aktywów nieoperacyjnych. Tu chodzi tylko o to, aby nie być zmuszonym do ich wyprzedaży, czyli żeby na swoich warunkach tę wyprzedaż przeprowadzić. Ewentualną sprzedaż działek inwestycyjnych odczytałbym jako pozytyw – uważa Nawrocki.

Grupa kapitałowa OT Logistics w III kwartale 2015 roku osiągnęła ponad 183,6 mln zł przychodów ze sprzedaży (spadek o 15 proc. rdr). Znacząco zmniejszył się także zysk operacyjny, który wyniósł niecałe 5,3 mln złotych. To wynik aż o 62 proc. słabszy niż w tym samym okresie rok wcześniej. Zysk netto spadł natomiast ponad siedmiokrotnie do niespełna 1 mln zł.

#1 | baca_young dnia 13.01.2016 11:21
1 mln zysku netto ze 183,6 mln przychodu ?. No feniks biznesu po prostu !. Strach wyliczać procenty
#2 | kolo dnia 13.01.2016 17:43
Firma od lat zajmuje się sprzedażą nieruchomości, a nie gospodarką. Po wyprzedaży majątku planowana upadłość bo przecież ci co mieli zarobić już zrobili. Biznes po Polsku.
#3 | Seehund dnia 22.01.2016 22:17
Deja vu? Czas jakby się cofnął. Czuję się młodszy o kilka dni.
"OT Logistics , lider spedycji morskiej i kolejowej"... W jakim rankingu? Wyprzedaż aktywów, aby nie być do tego zmuszonym? OTL goni własny ogon i wynosi meble z własnego domu, aby je sprzedać i zapłacić rachunek za prąd. To wieszczy rychły koniec.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL