Ryszard Strusiński kończy 90 latDrukuj

Ryszard Strusiński kończy 90 latW dniu 11.01.2016 długoletni nauczyciel i kierownik internatu Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu - Ryszard Strusiński - kończy 90 lat. Wielu rozsianych dziś po świecie wychowanków naszej szkoły wznosi toast za Pana zdrowie, Panie Ryszardzie. Z tych wszystkich spędzonych razem szkolnych chwil zawsze pamiętamy te najlepsze. Nie inaczej jest gdy wspominamy Pana.

Z okazji tego pięknego jubileuszu życzymy naszemu profesorowi, nauczycielowi szkolnemu (uczył m.in. higieny), kierownikowi internatu oraz trenerowi piłkarskiego klubu naszej szkoły - KS Juvenia - wielu jeszcze lat życia w zdrowiu i pogody ducha.

W imieniu szerokiego grona absolwentów życzenia składa redakcja portalu "Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro" oraz redakcja serwisu wspomnieniowego "Między Brücknera a Toruńską - nasze powroty". Do życzeń dołącza się także Rada Kapitanów.


Pierwszy Zjazd Absolwentów - przemawia Ryszard Strusiński - fot. archiwum


KS Juvenia w pierwszym, historycznym składzie. Z lewej Ryszard Strusiński - fot. archiwum


Ryszard Strusiński na odsłonięciu tablicy "Pionierom Odry" - fot. śp. Zygmunt Szewczyk

#1 | Tadeusz 44 dnia 08.01.2016 22:20
Panie Profesorze Ryszardzie-Wielce Szanowny Jubilacie...
Nasze ostatnie spotkanie zaowocowało miłymi i niezapomnianymi wspomnieniami sprzed wielu, wielu lat, nie wiadomo kiedy przeleciało ponad pół wieku!!! Najbardziej ucieszył mnie fakt, że jest Pan pełen wigoru, humoru, serdeczności, uśmiechu, młodzieńczej werwy, a nade wszystko zdrowia.
Tak trzymać!!!

i921.photobucket.com/albums/ad58/tw1944/Kosz-30-roacute-190z__zps33c6rpp5.jpg

Pamiętam Pańskie starania, gdy w latach 1959/64, przy potężnym wsparciu dyrektora szkoły pana Tadeusza Cieśli stworzył Pan błyskawicznie pierwszą w historii szkoły porządną drużynę piłki nożnej, gdy pozyskał Pan do tej drużyny niezłego bramkarza Zbyszka Zarzyckiego z jakiegoś III ligowego klubu. Zbyszek chodził czas jakiś do mojej klasy, jednak szkoły nie ukończył. Właśnie ta drużyna w rozgrywkach ogólnopolskich juniorów zajmowała czołowe lokaty. Wykazał Pan wówczas swoje wysokie umiejętności trenerskie. Mówiło się po cichu, że powinien Pan być trenerem ówczesnego drugoligowego Śląska Wrocław, lecz ku naszej radości pozostał Pan nadal w naszej szkole. Były to wspaniałe chwile, które pozostają w pamięci na całe życie.

i921.photobucket.com/albums/ad58/tw1944/RSTRU_zpsthep0ejr.png

Były przecież nie tylko lekcje WF w Pana wydaniu...wykładał Pan w mojej klasie przedmiot higiena połączony z kulturą, a także lekcje dobrego zachowania w różnych życiowych sytuacjach. Pamiętam doskonale lekcje WF w hali przy Stadionie Olimpijskim, gdzie ćwiczyliśmy na przyrządach gimnastycznych i graliśmy w koszykówkę i szczypiorniaka, czy też niezapomniane lekcje pływania, a nawet grę w piłkę wodną. To dzięki Panu przybywało nam z roku na rok coraz więcej tężyzny fizycznej, tak potrzebnej w dorosłym życiu.

Gdzie się to wszystko podziało???...gdzie to uleciało???...chciało by się zapytać wraz z piosenką...

UWAGA!!!...Kliknięcie w temat poniżej może wykonać jedynie Pan Ryszard, małolaty nie mogą klikać!!! Absolutnie!!! Smile

https://www.youtu...QL7f4FhTuc

Dla wiernego kibica Drużyny Narodowej Pana Ryszarda, przywołam nieco wspomnień z dawnych "złotych polskich piłkarskich lat" - łza się w oku kręci...warto obejrzeć do końca > proszę kliknąć w temat poniżej...

https://www.youtu...MELz61Klqo

Z najlepszymi życzeniami, wyrazami szacunku i miłymi pozdrowieniami ...Tadeusz Wydrych z Opola.
PS
Specjalnie dla Pana wyszukałem baciarów z Wesołej Lwowskiej Fali...których z pewnością pamięta Pan doskonale. Polecam wywiad z Tońkiem, szczególnie ostatni fragment wywiadu.

https://www.youtu...HBiAhiddJ8

https://www.youtu...OEM8QRugXU

https://www.youtu...6__Wbzf_zA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL