Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Apis
30.05.2020
Proszę się nie obrażać. W Hydeparku można pisać wszystko. Zbudują kanał i śluzę - napiszemy o tym na pewno specjalnego newsa.

ango
30.05.2020
(...)Ile można pisać o Mierzei...(...) Ponieważ ostatnie informacje o Mierzei są zamieszczane przez mnie, rozumiem, że mam już nie "zaśmiecać" strony tym tematem ...

tiktak
29.05.2020

tiktak
29.05.2020

Mała rzecz a cieszy...Drukuj

Mała rzecz a cieszy...W dniu wczorajszym z pochylni wrocławskiej stoczni Malbo spłynęła na wodę nowa jednostka pływająca BUGI I. Być może „jednostka pływająca” na pierwszy rzut oka brzmi i wygląda trochę dziwnie - jest to pływający mobilny ster strumieniowy rodzimej konstrukcji zaprojektowany przez współpracującego z firmą Malbo dra inż. Stanisława Okulowskiego.

BUGI I o wymiarach: L – 4,0 m, B – 9,0 m, H – 2,5 m została zaprojektowana i wykonana dla armatora Fabico ze Szczecina z myślą o bezpiecznym przeprowadzaniu wszelkich jednostek pływających bez własnego steru strumieniowego głównie po europejskich drogach wodnych zobligowanych przepisami SUK do jego posiadania.

Napędem steru strumieniowego jest silnik o mocy 300 KM, a o jego autonomii świadczy możliwość dołączenia z lewej burty silnika doczepnego umożliwiającego samodzielne przemieszczanie się po wszelkich akwenach.Zgodnie ze stoczniową tradycją przed wodowaniem nowo wybudowanej jednostki dokonany został obrządek chrztu, ojcem chrzestnym był mały Michał, syn Bartosza Fabiańczyka.

tekst i zdjęcia: Janusz Fąfara
#1 | zkubczyk dnia 25.11.2015 20:25
Nic dodać nic ująć.W mojej ocenie,to jedyny polski armator liczący się dzisiaj,w kraju i za granicą.Inwestycje i modernizacje floty nie pozostawiają w tej kwesti wątpliwości.Gratulacje i oby tak dalej.
#2 | mlody6825 dnia 27.11.2015 17:14
Pracowalem kiedys z nimi,swietna ekipa ,profesjonalisci w swoim fachu.Przy okazji,pozdrowienia dla Pana Zbyszka,Adama i Bartka!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL