Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Wielkie Jeziora Mazurskie w zimowym śnie...Drukuj

  • mkrakowiak74
  • 27.10.2015 10:31:28
  • 1219 czytań
  •  0 komentarzy
Wielkie Jeziora Mazurskie w zimowym śnie...Mimo, że w październiku należy już raczej przypomnieć sobie manewrowanie z przyczepą i znaleźć leże upchnięte gdzieś wczesną wiosną, zdarzają się wielbiciele mazurskiej ciszy i świętego spokoju, którym aura nie straszna. Niestety nie dość, że tegoroczny październik nie ułatwia zadania, a na domiar złego WJM zostały jakiś czas temu zamknięte, to jeszcze ze szlaku Wielkich Jezior w ostatni weekend zniknęło już oznakowanie kardynalne...

Niestety, łatwiej już było. W ostatni weekend boje systemu kardynalnego zostały zdjęte ze szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Przypominamy, że boje oznaczały miejsca niebezpieczne na szlaku, w związku z tym apelujemy o ostrożność. Warto wziąć pod uwagę, że przy tak niskim stanie wody, mogą powstawać nowe wypłycenia, a istniejące powiększać. Od zeszłego tygodnia RZGW również zbiera boje wyznaczające szlak żeglowny. Wrócą one na szlak wiosną. Oznakowanie zdjęto również na Kanale Augustowskim. Wyłączony został również system ostrzegawczy przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi na Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Jednocześnie do czasu wystąpienia pierwszych zjawisk lodowych, dopuszcza się żeglugę na szlakach WJM i Kanale Augustowskim oraz rzece Pisie z zachowaniem szczególnej ostrożności w nawigacji oraz znajomości przebiegu torów żeglownych, wyłącznie na własną odpowiedzialność i ryzyko armatora. ( Komunikat nawigacyjny nr 33/2015 )

Śluzy na Kanale Augustowskim i Systemie Wielkich Jezior Mazurskich od 12 października będą czynne w godzinach 8ºº - 14ºº od poniedziałku do piątku (w dni robocze). Śluzowania będą odbywały się po uprzednim powiadomieniu telefonicznym z jednodniowym wyprzedzeniem , w godz. 7ºº - 14ºº od poniedziałku do piątku (w dni robocze).

źródło: jachting.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL