Odrą gram - czyli... ODRAMDrukuj

Odrą gram - czyli... ODRAMOdram to elektroniczny instrument, na którym każdy, niezależnie od umiejętności muzycznych, będzie mógł tworzyć własne dźwiękowe pejzaże. Odram będzie dostępny jako aplikacja na tablet lub smartfon, który zależnie od potrzeb użytkownika, może stać się prostą grającą zabawką, interaktywnym nowatorskim albumem muzycznym lub kreatywnym narzędziem do tworzenia muzyki.

Serce aplikacji stanowić będą brzmienia stworzone z odgłosów natury: wiatru, wody, ptaków i zwierząt oraz dźwięków zebranych na styku rzeka-miasto: syren statków, odgłosów stoczni i odrzańskich mgieł. Aplikacja zwierać będzie również pakiet dźwięków inspirowanych powstałą nad Odrą sztuką: malarstwem baroku, echami opuszczonych opactw. Michał chciałby nawiązać w ten sposób do olbrzymiej spuścizny, odrzańskiej pracowni Michaela Willmanna.Warto dodać że to pierwszy tego typu instrument na świecie.

Instrument Odram graficznie przypominać będzie panel starego komputera Odra, dawnego cudu techniki wrocławskich inżynierów. Odram będzie jednocześnie nowatorskim albumem muzycznym, zbudowanym z odgłosów rzeki, zbiorem ambientalnej muzyki, posiadającej oryginalne przestrzenie dźwiękowe, o których nastroju i intensywności będzie można samodzielnie w sposób zgodny z własną wyobraźnią.

Partnerem, który zaangażował się czynnie w projekt, jest wrocławskie Centrum Technologii Audiowizualnych, którego inżynierowie realizują pomysł od strony technicznej. To ważny wkład bo z naszej strony pozostało tylko zrealizowanie strony dźwiękowej. Michał musi teraz spreparować sample. Koniecznością jest wynajęcie studia nagraniowego by w profesjonalnych warunkach odmierzyć rytmy, nagrać melodie, akordy, arpeggia. Potem zebrane sample z pomocą gitar, efektów i innych instrumentów po mistrzowsku zamiesza, oprawi w dźwięki tła. Potrzebne do tego na kilka dni profesjonalne studio nagrań musimy sfinansować.

Szukamy partnera/sponsora, który chciałby wziąć udział w tak innowacyjnym zarówno muzycznie jak i technologicznie przedsięwzięciu, a któremu sprawy Odry są bliskie. W zamian za wsparcie finansowe będziemy mówić o nim w wywiadach jako o mecenasie działania. Umieścimy też loga w czołówce aplikacji, na stronach oraz materiałach reklamujących projekt.

Szczegółowy opis projektu i szersza informacja: polakpotrafi.pl/projekt/odram
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL