Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Rada Kapitanów w projekcie Polska 3.0Drukuj

Rada Kapitanów w projekcie Polska 3.0Projekt POLSKA 3.0 to największy projekt przedstawiony Komisji Europejskiej przez Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorców, wpisujący się w jej nowe strategie finansowania, ponieważ jest on realizowany poprzez firmy zrzeszone w klastrach i dotyczy transportu multimodalnego. Zakłada przywrócenie transportu na rzekę Odrę, połączenie Odra - Dunaj - Łaba i budowę największego w Europie Centrum Logistycznego - Gorzyczki – Wierzniowice, a także przedłużenie szerokiego toru ze Sławkowa do Centrum Logistycznego, przy równoczesnej modernizacji obecnej trasy Sławków – Hrubieszów. Przedstawione członkom projektu Polska 3.0 wyniki Rejsu Prawdy spowodowały, iż Rada Kapitanów została zaproszona do uczestnictwa w Programie.

Reprezentacja Rady Kapitanów uczestniczyła w Warszawie w spotkaniu z szefem parlamentarnej Podkomisji stałej ds. transportu lotniczego, gospodarki morskiej i żeglugi Bartlomiejem Bodio, który w ubiegłym roku złożył wniosek o rozszerzenie swojej komisji o żeglugę śródlądową. Tematem były m.in. sprawy żeglugi i gospodarki wodnej. Rada Kapitanów zawnioskowała przede wszystkim o:

- zablokowanie aktualizacji Programu Gospodarowania Wodami i Programu Zarządzania Ryzykiem Powodziowym. W tych programach nie ma modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej do klasy IV, nie uwzględniono odcinka Koźle-Ostrawa ani Kanału Śląskiego.

- tworzenie spójnego systemu gospodarowania wodami Odry w oparciu o "mokry" Racibórz, rzeczywistą retencję na pozostałych zbiornikach, stopnie wodne Malczyce i Lubiąż oraz kompletnie wyremontowane ostrogi na Odrze swobodnie płynącej.

W TVP Opole (TV Regionalna) odbyła się wczoraj dyskusja wyborczych kandydatów z różnych opcji politycznych w sprawie Zbiornika Racibórz. Wszyscy zgodzili się, że powinien być magazynem wody a nie suchym polderem. Dziś w tym samym Radiu Opole red. Halina Nabrdalik przedstawi reportaż nagrany na budowie tegoż zbiornika. Rada Programowa Radia Opole zleciła jej dokumentowanie i śledzenie wszelkich spraw związanych z Odrą. Była więc także obecna na wspomnianej wyżej konferencji w Sejmie.

Dzisiejsza (niedziela 11.10.2015) audycja w Radio Opole o godz. 11.05.
#1 | Tadeusz 44 dnia 13.10.2015 17:29
"W TVP Opole (TV Regionalna) odbyła się wczoraj dyskusja wyborczych kandydatów z różnych opcji politycznych w sprawie Zbiornika Racibórz. Wszyscy zgodzili się, że powinien być magazynem wody a nie suchym polderem. Dziś w tym samym Radiu Opole red. Halina Nabrdalik przedstawi reportaż nagrany na budowie tegoż zbiornika. Rada Programowa Radia Opole zleciła jej dokumentowanie i śledzenie wszelkich spraw związanych z Odrą. Była więc także obecna na wspomnianej wyżej konferencji w Sejmie."

Z moich (i nie tylko) obserwacji przedwyborczej sceny politycznej wynika, że politycy imają się wszelakich sposobów aby zwrócić na siebie uwagę, aby w ten sposób załapać choć kilka głosów. Gdyby to byli politycy na miarę przedwojennego Grabskiego, lub Eugeniusza Kwiatkowskiego, ale cóż, jest jak jest i pewnie inaczej nie będzie. Przed wyborami wiadomo, a po wyborach??? ... ten scenariusz jest wpisany w znane powiedzenie;
jak bida to do Żyda, jak po bidzie, to pocałuj mnie w pupcię Żydzie
Jednak i pomimo, było by dobrze, gdyby projektowaniem zbiorników ze 100%  rozeznaniem, (czy to ma być zbiornik czy polder) zajmował się projektant, bez jakiegokolwiek nacisku politycznego.
Ponieważ...w  naszym życiu  często bywa, że fachowiec z danej branży zajmuje się polityką, a polityk stara się być nieomylnym fachurą od wszystkiego i nonszalancko wygłasza niesprawdzone dyrdymały.

Aż się prosi, aby w tym miejscu i momencie przypomnieć wierszyk Tuwima;

Murarz domy buduje,
Krawiec szyje ubrania,
Ale gdzieżby co uszył,
Gdyby nie miał mieszkania?

A i murarz by przecie
Na robotę nie ruszył,
Gdyby krawiec mu spodni
I fartucha nie uszył.

Piekarz musi mieć buty,
Więc do szewca iść trzeba,
No, a gdyby nie piekarz,
Toby szewc nie miał chleba.

Tak dla wspólnej korzyści
I dla dobra wspólnego
Wszyscy muszą pracować,
Mój maleńki kolego.


Natomiast Radzie Kapitanów składam wielki szacun z powodu włączenia jej w projekt POLSKA 3.0...
co podkreślam bardzo mocno...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL