Więcej atrakcji nad WartąDrukuj

Więcej atrakcji nad WartąW tym roku tereny nad Wartą w Poznaniu przeżywały prawdziwy renesans. W przyszłym roku atrakcji ma być jeszcze więcej. Urzędnicy zapowiadają, że po rzece będzie pływał tramwaj wodny.

Trzy statki kursujące w tym roku po Warcie cieszyły się ogromnym powodzeniem. Miasto chce iść za ciosem i obiecuje, że latem 2016 roku po rzece będzie pływał tramwaj wodny. Miałby on kursować na linii Rataje – Stare Miasto – Winogrady. Ale to nie koniec. Pomiędzy plażami poznaniacy będą mogli przemieszczać się kajakami.

Do działających w tym roku trzech plaż miejskich dołączy kolejna. – W przyszłym sezonie powstanie następna plaża, na wysokości dawnych Łazienek Miejskich nad Wartą, na Wildzie – zapowiada Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Zamierzamy również rozbudować infrastrukturę sportową, wyremontować istniejące schody i wybudować nowe, aby było więcej zejść nad rzekę – obiecuje.

Z brzegów rzeki mają zniknąć również szpecące betonowe opaski. Na terenach nadrzecznych powstaną dodatkowo miejsca biwakowe oraz wybiegi dla psów. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego odcinka Wartostrady pomiędzy mostem Lecha a Bramą Poznania.

Miasto zapowiada, że nad Wartą będzie się dużo działo. W tym roku na terenach nad Wartą odbyło się kilkadziesiąt imprez. W przyszłym roku na pewno nie będzie ich mniej.

#1 | wanoga dnia 06.10.2015 10:26
Witam!
Dla informacji, tak na wszelki wypadek ;-).
Jednostka na zdjęciu jest opisana tutaj https://www.prs.pl/__files/parent519/...l_2015.pdf, pozycja wykazu: "L.p. 155"

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL