Przedwyborcza inicjatywa obywatelska w sprawie gospodarki wodnejDrukuj

Przedwyborcza inicjatywa obywatelska w sprawie gospodarki wodnejZdaniem osób zaangażowanych w problematykę gospodarki wodnej oraz rozwoju śródlądowych dróg wodnych Minister Środowiska prowadząc swoją politykę oraz planując i realizując inwestycje w gospodarce wodnej ewidentnie nie stosował się do konstytucyjnej zasady zrównoważonego rozwoju, cele środowiskowe stawiając ponad rozwój gospodarczy Kraju. Udowodnił przez to, że resort środowiska powinien być odpowiedzialny za monitoring stanu środowiska, konsultowanie działań innych resortów pod względem wymogów prawnych w tym zakresie a nie prowadzenie działań inwestycyjnych.

Zgodnie z co najmniej trzema zleconymi przez Rząd, przy udziale resortu środowiska analizami (Strategia a następnie Polityka wodna państwa do roku 2030; Program rozwoju infrastruktury transportu wodnego śródlądowego w Polsce) gospodarka wodna powinna uniezależnić się od Ministra Środowiska, przechodząc bezpośrednio pod nadzór Prezesa Rady Ministrów, bądź innego ministra, odpowiedzialnego za inwestycje.

O ważkości tego problemu świadczą bardzo poważne problemy Polski ze słodką wodą, takie jak jej braki i cykliczne problemy z klęskami suszy i powodzi. Najwyższy czas uczynić z gospodarki wodnej poważny priorytet.

Z tego względu zwracamy się o deklarację, że będziecie Państwo, jako reprezentanci Narodu Polskiego dążyć do zmiany kompetencji w zakresie Gospodarki Wodnej, czyli do zmiany odpowiedzialności za planowanie, prowadzenie a następnie utrzymywanie inwestycji w dziale gospodarka wodna.

Oczekujemy jasnej pisemnej lub publicznej deklaracji w tym zakresie.

Będzie to niezbędny wymóg przy określaniu naszych preferencji w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Nasze środowiska jest mocno rozbudowane i zdeterminowane do osiągnięcia celu. Możemy zatem, wraz z naszymi rodzinami i znajomymi odegrać istotną rolę w kształtowaniu przyszłej sceny politycznej.

Wzór deklaracji do wypełnienia można pobrać stąd: http://www.radakapitanow.pl/doc/Petycja.doc
spis adresatów: http://www.radakapitanow.pl/doc/A-Adresaci.pdf
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL