Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

W Sopocie o śródlądowych drogach wodnychDrukuj

W Sopocie o śródlądowych drogach wodnychInteligentny i zrównoważony wzrost sprzyjający włączeniu społecznemu oraz rola Morza Bałtyckiego i dróg wodnych w rozwoju transportu i gospodarki europejskiej to zagadnienia dyskusji panelowych z udziałem wicepremiera Janusza Piechocińskiego na V Europejskim Forum Nowych Idei. Debaty odbyły się 2 października 2015 r. w Sopocie.

Tematem przewodnim panelu „Europejskie Korytarze Transportowe szansą na połączenie regionu Morza Bałtyckiego z Europą i resztą świata” były natomiast możliwości współtworzenia przez Polskę nowoczesnej europejskiej sieci transportowej, a także efektywność i wydajność różnych gałęzi tego sektora gospodarki.

- To przede wszystkim utworzenie spójnego, zrównoważonego, i przyjaznego użytkownikowi systemu w wymiarze lokalnym, europejskim i globalnym – zaznaczył wicepremier.

Jego zdaniem poprawa dostępności terytorialnej w Polsce wymaga integracji głównych gałęzi transportu: kolejowego, drogowego, morskiego, lotniczego i wodnego śródlądowego.

- To również krok w kierunku lepszego wykorzystania potencjału gospodarczego regionów poprzez inwestycje w infrastrukturę transportową, przekształcenie systemów zarządzania oraz wprowadzenie inteligentnych rozwiązań. Ma to ułatwić funkcjonowanie infrastruktury w ramach systemu transportu oraz w wymiarze intermodalnym - ocenił.

#1 | koj dnia 05.10.2015 13:06
Jacie, jacie ... ale wicepremier powiedział, że ho ho ho... i o żegludze śródlądowej wspomniał, po prostu Ludzki Pan.
#2 | bolo dnia 05.10.2015 14:02
Toć to prawie odkrycie na miarę odkrycia Ameryki. Może wreszcie ktoś dojdzie do wniosku, że trzeba powołać do życia takie ministerstwo, które zajmie się naprawdę transportem a w tym transportem drogami wodnymi i to będzie priorytetem a nie źle pojęta ochrona środowiska.Może wreszcie słowa, mowy, konferencje, narady przekształcą się w czyny fizyczne i zaczną się konkretne prace na szlakach wodnych aby rozwinąć transport i umożliwić turystykę wodną na szeroką skalę.
#3 | ango dnia 05.10.2015 20:15
Stęchła i zapleśniała kiełbasa wyborcza, tak jak stęchła i zapleśniała jest ta koalicja - amnezja wicepremiera jest powalająca, a gładkie słówka i powtarzane jak mantra wyświechtane frazesy nie wnoszą niczego nowego. Wicepremierowi nie zadrżała ręka w głosowaniu za likwidacją programu dla Odry, nie wniósł ani jednego zastrzeżenia (jak był czas konsultacji społecznych - chociaż jaki był ten czas, to przecież pamiętamy) do nowego prawa wodnego autorstwa Gawłowskiego i spółki i wielu innych spraw integralnie związanych z żeglugą śródlądową.
Osiem lat w temacie i problematyce żeglugi można wsadzić w buty ... a mówienie na trzy tygodnie przed wyborami z troską o sprawach tejże żeglugi, to takie "puszczanie oka" jak kiedyś w reklamie piwa bezalkoholowego. Poważne mówienie po ośmiu latach bezczynności o żegludze śródlądowej na trzy tygodnie przed końcem rządów koalicji jest zwyczajnie NIEPOWAŻNE !!!
#4 | Wojciech Rytter dnia 06.10.2015 13:57
ango ,masz rację.To wszystko kiełbacha i salceson wyborczy.A co oni zrobili przez 8 lat jak stali przy sterach władzy ? Teraz jak smród koło du.. to zapalają kadzidełka?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL