Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Apis
30.05.2020
Proszę się nie obrażać. W Hydeparku można pisać wszystko. Zbudują kanał i śluzę - napiszemy o tym na pewno specjalnego newsa.

ango
30.05.2020
(...)Ile można pisać o Mierzei...(...) Ponieważ ostatnie informacje o Mierzei są zamieszczane przez mnie, rozumiem, że mam już nie "zaśmiecać" strony tym tematem ...

tiktak
29.05.2020

tiktak
29.05.2020

"Kierownice" zabezpieczą Gdańsk przed powodziąDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 03.10.2015 13:53:11
  • 1175 czytań
  •  0 komentarzy
"Kierownice" zabezpieczą Gdańsk przed powodziąDobiega końca gruntowna przebudowa ujścia Wisły. Gdańsk i Żuławy będą zabezpieczone przed powodzią jak nigdy dotąd. To wszystko dzięki dwóm tak zwanym kierownicom.

Wspomniane kierownice to długie falochrony w Świbnie i Mikoszewie, wyremontowane na dwóch półkilometrowych odcinkach i wydłużone w sumie o 200 metrów.

- Jesteśmy przygotowani na wielką wodę, która może wystąpić wiosną, latem czy jesienią, zapewnia Andrzej Ryński z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jak tłumaczy, umocnienie ujścia to podstawa w walce z żywiołem.

- Jesteśmy też gotowi na zimę, kiedy pojawi się zalodzenie i krę trzeba szybko usuwać w kierunku ujścia. Po remoncie kierownic nie będzie tam już płytko i nasze lodołamacze będą miały ułatwione zadanie. Swobodny spływ wody to podstawa. Bez niego – jak wynika z symulacji – w skrajnej sytuacji łatwo o przerwanie wałów i zalanie zarówno okolic Gdańska, a nawet Elbląga, mówi Andrzej Ryński.

Projekt ochrony przeciwpowodziowej Żuław pochłonął około 86 milionów złotych. Objął nie tylko umocnienie ujścia Wisły, ale też odbudowę ostróg na królowej polskich rzek i przebudowę koryt Motławy, Dzierzgonia i Wąskiej. Po falochronach przy ujściu Wisły nie będzie można spacerować, znajdują się tam bowiem siedliska ptactwa chronionego przez ekologów.

źródło: radiogdansk.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL