Poziom wody poniżej minimum!Drukuj

Poziom wody poniżej minimum!Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie poinformował o zamknięciu szlaku żeglugowego w Systemie Wielkich Jezior Mazurskich z powodu spadku poziomu wody poniżej minimalnego. "Żegluga po Systemie Wielkich Jezior Mazurskich jest możliwa na własne ryzyko użytkownika" - poinformował RZGW.

Pełna treść komunikatu:

"Na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy z dn. 18 lipca 2001r Prawo wodne oraz art. 43 ust. 6 ustawy z dn. 21 grudnia 2000r o żegludze śródlądowej niniejszym informujemy wszystkich użytkowników drogi wodnej Systemu Wielkich Jezior Mazurskich, iż z dn. 15.09.2015r zamykamy dla żeglugi drogę wodną na tym Systemie. Powodem tego stanu rzeczy jest obniżenie się stanów wody poniżej poziomu minimalnego (rz. 115,55 m npm), ustalonego w pozwoleniu wodnoprawnym. Spowodowane jest to przedłużającą się suszą hydrologiczną. Przy tak niskim stanie wody nie są zagwarantowane minimalne głębokości tranzytowe, dla drogi wodnej klasy Ia i II.

Informujemy również, że oznakowanie nawigacyjne szlaków żeglownych pławami (bakeny czerwone i zielone), zostanie pozostawione na wodzie dla bezpieczeństwa żeglugi. Żegluga po Systemie Wielkich Jezior Mazurskich jest możliwa na własne ryzyko użytkownika.

Komunikat obowiązuje aż do odwołania."

http://www.zagle....16716.html
#1 | kolo dnia 15.09.2015 17:23
Nie słyszałem żeby na zachodzie Europy zamykano żeglugę z powodu niskich stanów wody. Jak jest zbyt mało wody to choćbym chciał to nie pojadę. Co innego w stanach wody wysokiej. Określone są trzy stany wód wysokich, po osiągnięciu których stopniowo wyłącza się żeglugę śródlądową.

Dziwne pojęcie: żegluga dozwolona na własne ryzyko. Albo jest zakaz albo nie. Nasze państwo zamyka drogę wodną jednak nie chce ponosić odpowiedzialności. Przecież droga wodna to droga publiczna. To podobnie jak na drogach kołowych jazda samochodem w nocy bez świateł na własne ryzyko.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL