Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Apis
30.05.2020
Proszę się nie obrażać. W Hydeparku można pisać wszystko. Zbudują kanał i śluzę - napiszemy o tym na pewno specjalnego newsa.

ango
30.05.2020
(...)Ile można pisać o Mierzei...(...) Ponieważ ostatnie informacje o Mierzei są zamieszczane przez mnie, rozumiem, że mam już nie "zaśmiecać" strony tym tematem ...

tiktak
29.05.2020

tiktak
29.05.2020

Zmiany PRS w polityce cenowej ...Drukuj

  • mkrakowiak74
  • 12.09.2015 12:12:46
  • 1305 czytań
  •  0 komentarzy
Zmiany PRS w polityce cenowej ...Z dniem 1 września 2015 r. Polski Rejestr Statków S.A. dokonał zasadniczych zmian w swojej polityce cenowej za przeglądy statków śródlądowych w eksploatacji.

W odniesieniu do wszystkich statków śródlądowych na rejon 1 i 2 obowiązują obecnie ceny mające dotychczas zastosowanie tylko dla statków kategorii D. Powyższa zmiana sprawia, że opłaty za przeglądy jednostek, które wcześniej nie posiadały znaku „D” będą niższe o około 20%.

Natomiast opłaty za przeglądy statków śródlądowych na rejon 3 i 4 są obecnie ustalone w oparciu o cennik administracyjny odnoszący się do czynności inspekcyjnych, zawarty w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 26 maja 2010 r. w sprawie sposobu i zakresu przeprowadzania inspekcji technicznych, dokumentów stosowanych w tych sprawach, a także opłat za czynności inspekcyjne i sposobu ich uiszczania (Załącznik Nr 3, Tabele nr 1 i 2).

PRS będąc instytucją klasyfikacyjną uznaną przez UE w odniesieniu do statków żeglugi śródlądowej, jest jednocześnie podmiotem upoważnionym przez polską administrację do wykonywania czynności inspekcyjnych dla wydania wspólnotowych świadectw zdolności żeglugowej. W związku z tym, wprowadzone przez PRS zmiany dotyczą zarówno cen za wykonanie samych czynności inspekcyjnych, jak i cen za przegląd klasyfikacyjny dla odnowienia klasy statku śródlądowego na rejon 3 i 4 połączony z wykonaniem czynności inspekcyjnych.

I tak, opłaty za czynności inspekcyjne skalkulowano na poziomie o 5% niższym od cen administracyjnych stosowanych przez Komisje Inspekcyjne, natomiast opłaty za przegląd dla odnowienia klasy statków na rejon 3 i 4, połączony z czynnościami inspekcyjnymi są nieznacznie, bo tylko o 20%, wyższe od opłat za same czynności inspekcyjne. Przypominamy, że w związku z wcześniejszą likwidacją przeglądów pośrednich, są to jedyne opłaty za nadzór klasyfikacyjny ponoszone przez armatora w 5-letnim cyklu.

Opłaty za przeglądy zasadnicze dla nadania klasy statku na rejon 3 i 4 oraz za przeglądy dla przesunięcia terminu odnowienia klasy, przywrócenia klasy, a także przeglądy dla wydania Orzeczenia technicznego o zdatności do pływania(OT) na te rejony, zostały również skalkulowane w odniesieniu do nowych, niższych cen za odnowienie klasy.

Liczymy, że powyższe zmiany spotkają się z uznaniem Armatorów i przyczynią się do poszerzenia współpracy z PRS w zakresie nadzoru technicznego nad statkami śródlądowymi. Polecamy zwłaszcza nadzór klasyfikacyjny, który z uwagi na obecny poziom opłat za przeglądy, zapewnia utrzymanie wysokiego poziomu stanu technicznego statku, a więc jego niezawodności i bezpieczeństwa, przy stosunkowo niedużych kosztach nadzoru.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL