Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

WODRA - Muzyczne kino rzekiDrukuj

WODRA - Muzyczne kino rzekiDwa lata temu jeden z kapitanów odrzańskiej żeglugi pokazał nam stary, czarno biały film dokumentalny odnaleziony na targu staroci - „Odrą od Wrocławia do Szczecina"/ reż. W. Drymera.

„Film z 1958 roku przedstawia spływ barkami w dół Odry i jest obrazem powojennego świata. W pełnych słońca pejzażach zniszczonych wojną miast unosi się duch odbudowy. Porty, stocznie, śluzy tworzą atmosferę wielkiego świata, poprzetykanego ruinami powojennych zniszczeń ale też nadziejami nowego budującego się świata. Zainspirowany niemym obrazem postanowiłem płynąć tą samą trasą. Zaokrętowany na jednym z nielicznych dziś statków towarowych pływających po Odrze nagrałem w naturalnych przestrzeniach rzeki muzykę do tego starego filmu. Towarzyszyła mi kamera, bo wyruszyła ze mną Ewa Dobrołowicz z okiem kamery. Szukaliśmy śladów tamtej rzeki, sprawdzaliśmy co jeszcze trwa a co jest światłocieniem z wyblakłych fotografii."

Michał Zygmunt /lipiec 2015/


"Zaokrętowaliśmy się na barkę w stylu dawnych podróżników, którzy wyruszają w daleki świat na statkach handlowych. Nasz transport płynął szlakiem archiwalnego filmu „Odrą z Wrocławia do Szczecina". Ponadwymiarowa barka sterowana była przez dwa pchacze pod dowództwem "ostatniego króla Odry" kpt. Czesława Szarka. Pokonaliśmy razem najdzikszą ale zarazem najpiękniejsza część Odry.

Te kilka dni na rzece wypełnionych było pracą i spokojem rytmu dnia i nocy. To cisza, światło i wspaniała muzyka Michała stworzyły ten film."

Ewa Dobrołowicz /sierpień2015/


WODRA dokumentuje kilka lipcowych dni 2015 roku podczas spływu rzeką jednego z nielicznych dziś na Odrze transportów towarowych. W trakcie rejsu z Wrocławia do Szczecina Michał Zygmunt tworzy i nagrywa muzykę aby udźwiękowić ocalony od zapomnienia niemy, odrzański film. W muzyce nagranej w naturalnych przestrzeniach rzeki wykorzystuje archiwalne dźwięki z powojennych kronik filmowych oddające atmosferę archiwalnego filmu. Współczesne obrazy z rzeki przenikają się z niemymi kadrami nakręconymi przez Marcela Marka do filmu Wiesława Drymera „Odrą od Wrocławia do Szczecina"z 1958 roku. Razem tworzą ponadczasową opowieść, w której reżyserem jest życie, bohaterem rzeka a narratorem muzyka, która o Odrze opowiada.

Zapraszamy na premierę
17 września 2015 godz. 19.30
DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM FILMOWE Wrocław


Tytuł: WODRA
Czas trwania: 22 min
Rok produkcji: 2015
Film: Ewa Dobrołowicz
Timelapse: Grzegorz Bobrowicz
Muzyka: Michał Zygmunt
Producent: Forma&Czas
Koprodukcja: Wytwórnia Filmów Oświatowych

Partnerzy projektu:

Rada Kapitanów
Gmina Kuźnia Raciborska
Związek Polskich
Armatorów Śródlądowych
Fundacja Otwartego
Muzeum Technik
Muzeum Odry
Michał Zygmunt Music
DOMMIL
MALBO FAMET
RZGW Wrocław
All That Jazz Mańana Cafe
d'Addario Strings
Odra Guitars
#1 | wojleg dnia 11.09.2015 20:24
witam,jak ukaże się ten film to proszę o jakiegoś linka do niego jeżeli ukaże się na stronach www.z miłą chęcią bym go obejrzał,z góry dziękuję i czekam z niecierpliwością.pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL