Protest pracowników RZGW SzczecinDrukuj

Protest pracowników RZGW SzczecinInformujemy Państwa, iż z dniem 01 września rozpoczęliśmy akcję protestacyjną, ponieważ w toku sporu zbiorowego i po przejściu całej procedury rokowań oraz mediacji, nie doszło do porozumienia. Naszym podstawowym postulatem jest podwyżka płac i poprawa sytuacji kadrowej oraz rozwiązanie problemów w gospodarce wodnej.

Od przeszło siedmiu lat (tj. od 2008) pracownicy RZGW nie otrzymali żadnych podwyżek płac, nawet inflacyjnych. Rosnące koszty utrzymania powodują, że wysokość obecnych pensji nie wystarcza na pokrycie podstawowych potrzeb.

W Nadzorach Wodnych brakuje etatów do zatrudnienia wystarczającej liczby pracowników do prawidłowego utrzymywania szlaku żeglownego i prowadzenia akcji przeciwlodowej.

Większość pracowników liniowych otrzymuje wynagrodzenia zbliżone do minimalnej płacy krajowej, a są specjalistami w swojej dziedzinie np. kapitanowie czy mechanicy lodołamaczy. Średnia płaca brutto wliczając w to kadrę kierowniczą to ok. 2700 zł.

Pracownicy RZGW stanowią niewielką grupę zawodową, która nie jest tak liczna jak np. policjanci, pielęgniarki czy nauczyciele, jednak w sytuacjach klęsk żywiołowych np. powodzie, zatory lodowe - akcje lodołamania przypomina sobie o naszym istnieniu Rząd i Społeczeństwo.

Prosimy Państwa o pomoc w nagłośnieniu tych informacji na swoich stronach internetowych oraz na stronach „papierowych" i najlepiej rozmowy bezpośredniej w celu szerszego wyjaśnienia sprawy.
#1 | koj dnia 04.09.2015 16:37
Sowa i Przyjaciele
Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski rozmawia z lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem.
Oto fragment dialogu:
Gawłowski:"Maciek [minister środowiska Maciej Grabowski] do mnie mówi: chodź ze mną na spot­kanie ze związkami zawodowymi. Pytam: chcesz mieć dobre spotkanie czy zjeb...ne? On mówi: no nie, no, raczej dobre. Ja mówię: To idź sam! Tak, kurde, to jest - powiem to uczciwie - co nowy minister, jest spotkanie ze związkami i ja tam jestem. Po ch... ja tam mam iść po raz czwarty!
Wawrzynowicz:
Kwiatek do kożucha. Cztery godziny pier...lenia o niczym.
Gawłowski: O niczym. Beznadziejne pensje, beznadziejne coś tam, skargi - niech spier...lają!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL