Pechowe zderzenie statków na RenieDrukuj

Pechowe zderzenie statków na Renie17.08.2015 ok. 10.20 na Renie w pobliżu Düsseldorfu na wysokości Flughafenbrücke frachtowiec Marjo-R i hotelowiec Arosa-Aqua z 230 osobami na pokładzie z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zderzyły się czołowo. Bardziej poszkodowany ze zderzenia wyszedł załadowany kukurydzą frachtowiec, który w części dziobowej doznał poważnych uszkodzeń z przeciekiem do wnętrza kadłuba.

Podróżujący z Amsterdamu do Bazylei wycieczkowiec odniósł mniejsze uszkodzenia, ale kilkanaście osób na jego pokładzie odniosło lekkie obrażenia: dziesięć z nich zaopatrzono na miejscu, trójkę zabrano do szpitala.

Statek pasażerski mógł jeszcze poruszać się samodzielnie więc zacumował w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca awarii na przystani Schnellenburg. Frachtowiec pozostał na miejscu awarii ze względu na przeciek w części dziobowej. Nastąpił też niewielki wyciek paliwa ale bez zagrożenia dla środowiska.


Szlak żeglowny w miejscu awarii jest już otwarty. Awariowany frachtowiec odholowano do portu Neuss. Przyczyny wypadku bada Policja wodna z Duisburga.

źródło: express.de (tłum. A. Podgórski)
foto: rp-online.de
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL