Kropla drąży... Kanał ŚląskiDrukuj

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej konsekwentnie dąży do uzyskania wszystkich niezbędnych dokumentów koniecznych do wyłonienia inwestora (spółki celowej) dla zrealizowania Kanału Śląskiego. Po pismach do Przewodniczącego Komisji Europejskiej i Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej kolejne wystosowano do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Stowarzyszenie chce uzyskać wymagania środowiskowe dla inwestycji. Oto treść pisma:

Uprzejmie prosimy o podanie warunków uzyskania kompletu wymaganych dokumentów środowiskowych w świetle przepisów Ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. 2008 Nr 199 poz. 1227 ze zm.) oraz wszelkich innych obowiązujących aktów prawnych, które to dokumenty są niezbędne w procesie projektowania, budowy i eksploatacji Kanału Śląskiego pomiędzy Kędzierzynem Koźlem a Oświęcimiem na warunkach zgodnych z Planem Inwestycyjnym dla Europy (tzw. Planem Junckera), czyli połączenia Odrzańskiej Drogi Wodnej ze skanalizowaną częścią Drogi Wodnej Górnej Wisły (‘construction of an East-West connection between the canalised Upper Vistula waterway and the Odra Waterway’) w formule koncesyjnej na zasadach Partnerstwa Publiczno - Prywatnego.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z pismem Sekretariatu Generalnego Komisji Europejskiej nr 3620158 z dnia 12/12/2014 jesteśmy stroną postępowania jako zgłaszający projekty inwestycyjne dotyczące gospodarki wodnej w południowej Polsce do Zasobu Projektów (project pipeline) objętych następnie załącznikiem nr 2 ( 'Project list from Member States and the Commission') do dokumentu 'Plan inwestycyjny dla Europy' (Plan Junckera) przyjętego w dniu 18.12.2014 roku.

Plan Junckera jest podstawą aktualnie prowadzonych w Komisji Europejskie prac na rzecz uruchomienia procedur ubiegania się o wsparcie udzielane przez Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych (EFSI).

Wyjaśniamy, że informacje dotyczące warunków i procedur środowiskowych są nam niezbędne w procesie ustalania głównego inwestora Spółki Celowej.

Z poważaniem
Zbigniew Siedlarz
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL