Czy KZGW udzieli koncesji na budowę Kanału Śląskiego?Drukuj

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej wystąpiło do Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej o podanie warunków uzyskania koncesji na budowę Kanału Śląskiego. Informacje dotyczące warunków rozpoczęcia negocjacji koncesyjnych są niezbędne w procesie ustalania głównego inwestora Spółki Celowej. Jak już wcześniej informowaliśmy ta Organizacja Pozarządowa podjęła już działania na rzecz pozyskania inwestorów w związku z ujęciem Kanału Śląskiego w „Planie inwestycyjnym dla Europy” (tzw. Planie Junckera).

Uprzejmie prosimy o podanie nam bazowych warunków rozpoczęcia negocjacji w kwestii udzielenia przyszłej Spółce Celowej koncesji na projektowanie, budowę i eksploatacje obiektów hydrotechnicznych na Górnej Wiśle oraz połączenia Odrzańskiej Drogi Wodnej ze skanalizowaną częścią Drogi Wodnej Górnej Wisły (‘construction of an East-West connection between the canalised Upper Vistula waterway and the Odra Waterway’) czyli Kanału Śląskiego na warunkach zgodnych z Planem Inwestycyjnym dla Europy (tzw. Planem Junckera).

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z pismem Sekretariatu Generalnego Komisji Europejskiej nr 3620158 z dnia 12/12/2014 jesteśmy stroną postępowania jako zgłaszający projekty inwestycyjne dotyczące gospodarki wodnej w południowej Polsce do Zasobu Projektów (project pipeline) objętych następnie załącznikiem nr 2 ( 'Project list from Member States and the Commission') do dokumentu 'Plan inwestycyjny dla Europy' przyjętego w dniu 18.12.2014 roku.

Plan ten jest podstawą aktualnie prowadzonych prac w KE na rzecz uruchomienia procedur ubiegania się o wsparcie udzielane przez Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych (EFSI). W dokumencie tym zgodnie z treścią rubryki ‘Implementing agency’ (podmiot wprowadzający) ‘KZGW and competent RZGW’ (KZGW i odnośne RZGW) jest wyznaczone jako odpowiednie do spraw dotyczących budowy Kanału Śląskiego.

Wyjaśniamy, że informacje dotyczące warunków rozpoczęcia negocjacji koncesyjnych są nam niezbędne w procesie ustalania głównego inwestora Spółki Celowej.

Z wyrazami szacunku
Zbigniew Siedlarz
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL