Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Apis
30.05.2020
Proszę się nie obrażać. W Hydeparku można pisać wszystko. Zbudują kanał i śluzę - napiszemy o tym na pewno specjalnego newsa.

ango
30.05.2020
(...)Ile można pisać o Mierzei...(...) Ponieważ ostatnie informacje o Mierzei są zamieszczane przez mnie, rozumiem, że mam już nie "zaśmiecać" strony tym tematem ...

tiktak
29.05.2020

tiktak
29.05.2020

Nowe lodołamacze dla WisłyDrukuj

Nowe lodołamacze dla Wisły74 miliony złotych Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku zamierza przeznaczyć na powiększenie swojej floty lodołamaczy o cztery nowe jednostki. Do Tygrysa, Orki i Rekina (mających od 24 do 31 lat), pełniących obecnie służbę w barwach RZGW, dołączą: jeden lodołamacz czołowy i trzy liniowe. Będą to statki wzorowane na dwóch zwodowanych w zeszłym roku w Szczecinie, jednak przystosowane do warunków panujących na dolnej Wiśle. Ich projekty powstaną w oparciu o doświadczenia szczecińskich jednostek z uwzględnieniem prowadzenia akcji lodowej. Z tego powodu przetargi na wykonanie statków ruszą dopiero wiosną. Nowe lodołamacze zostaną wyposażone w najnowocześniejsze systemy sterowania i niemal dwa razy mocniejsze silniki.

Obecnie w Gdańsku jest przygotowywana dokumentacja przetargowa. Odpowiednie zgłoszenia o przyznanie środków zostały wysłane do Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Środowiska, w celu uwzględnienia w projektach realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Zakup dla Gdańska jest częścią odnowienia flotylli lodołamaczy w całej Polsce. Podobne działania podjęły RZGW w Warszawie i Szczecinie.

Planowany jest jednocześnie remont portu w Przegalinie, gdzie stacjonują lodołamacze. Również i to działanie ma być realizowane w ramach ww. programu operacyjnego oraz drugiego etapu „Kompleksowego zabezpieczenia przeciwpowodziowego Żuław”.

#1 | Przemyslaw Daca dnia 24.07.2015 08:07
Pierwszy pewnie ochrzczą: DOROTA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL