Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Apis
30.05.2020
Proszę się nie obrażać. W Hydeparku można pisać wszystko. Zbudują kanał i śluzę - napiszemy o tym na pewno specjalnego newsa.

ango
30.05.2020
(...)Ile można pisać o Mierzei...(...) Ponieważ ostatnie informacje o Mierzei są zamieszczane przez mnie, rozumiem, że mam już nie "zaśmiecać" strony tym tematem ...

tiktak
29.05.2020

tiktak
29.05.2020

Na faliDrukuj

Na faliZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami RZGW Wrocław uruchomiło zrzuty wody ze zbiorników retencyjnych Turawa, Mietków, Topola, Kozielno, Otmuchów i Nysa w celu przemieszczenia jednostek pływających przez stopień wodny Brzeg Dolny przed planowanym remontem dolnej głowy i wymiana wrót śluzy. Zrzut wody z Brzegu Dolnego trwać będzie dwa dni. Podyktowane jest to ilością jednostek, ich zanurzeniem i panującymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (bardzo silne podmuchy wiatru).

W dniu dzisiejszym przez stopień wodny Brzeg Dolny przeszły w dół rzeki jednostki turystyczne i inne o małym zanurzeniu - w tym pierwszy człon „konwoju ze stoczni Damen z Koźla” - Koziorożec B – O – 08 z pontonem, na którym znajduje się nadbudówka statku, który będzie się przemieszczał w dniu jutrzejszym.

W dniu jutrzejszym planowane jest przejście przez stopień wodny Brzeg Dolny nowo wybudowanej barki pchanej z Wrocławskiej stoczni Malbo. Równocześnie planowane jest zwodowanie i przemieszczenie w dół rzeki kolejnego produktu Malbo - również barki pchanej ze stoczni w Malczycach.

Jakiej wielkości została sztucznie wytworzona dzieki zrzutowi wody głębokość tranzytowa – nie wiadomo, gdyż RZGW Wrocław na swojej stronie nie podało komunikatu o dzisiejszych stanach wody i głębokościach tranzytowych. Długość i czas trwania sztucznie wytworzonej fali dają pewną zabezpieczenie czasowe dla przemieszczających się jednostek, ale jej skutek jak na razie jest aż do poniedziałku bardzo tajemniczy i nieznany.

#1 | Apis dnia 11.07.2015 07:14
Skutkiem ubocznym "fali" jest spuszczenie w dniu 10.07 wody z Górnej Odry. W Brzegu na mojej marinie jednostki cumujące wraz z pomostami osiadły na dnie, gdyż stopień wodny Lipki niemal całkowicie otwarł jaz i raczej nie zamierza go przymknąć. Oczywiście ani przez radio ani przez telefon nie dało się uzyskać informacji z Nadzoru Wodnego Brzeg. Kto chce niech sprawdzi co się stało w nocy z 9 na 10.07.2015 http://monitor.po.../150170090
#2 | Tadeusz 44 dnia 11.07.2015 07:46
Nie wiem jak jest dzisiaj, lecz wczoraj, na odcinku opolskim był bardzo niski (nie tak jak w 1997 roku) stan wody...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL