Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Na faliDrukuj

Na faliZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami RZGW Wrocław uruchomiło zrzuty wody ze zbiorników retencyjnych Turawa, Mietków, Topola, Kozielno, Otmuchów i Nysa w celu przemieszczenia jednostek pływających przez stopień wodny Brzeg Dolny przed planowanym remontem dolnej głowy i wymiana wrót śluzy. Zrzut wody z Brzegu Dolnego trwać będzie dwa dni. Podyktowane jest to ilością jednostek, ich zanurzeniem i panującymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (bardzo silne podmuchy wiatru).

W dniu dzisiejszym przez stopień wodny Brzeg Dolny przeszły w dół rzeki jednostki turystyczne i inne o małym zanurzeniu - w tym pierwszy człon „konwoju ze stoczni Damen z Koźla” - Koziorożec B – O – 08 z pontonem, na którym znajduje się nadbudówka statku, który będzie się przemieszczał w dniu jutrzejszym.

W dniu jutrzejszym planowane jest przejście przez stopień wodny Brzeg Dolny nowo wybudowanej barki pchanej z Wrocławskiej stoczni Malbo. Równocześnie planowane jest zwodowanie i przemieszczenie w dół rzeki kolejnego produktu Malbo - również barki pchanej ze stoczni w Malczycach.

Jakiej wielkości została sztucznie wytworzona dzieki zrzutowi wody głębokość tranzytowa – nie wiadomo, gdyż RZGW Wrocław na swojej stronie nie podało komunikatu o dzisiejszych stanach wody i głębokościach tranzytowych. Długość i czas trwania sztucznie wytworzonej fali dają pewną zabezpieczenie czasowe dla przemieszczających się jednostek, ale jej skutek jak na razie jest aż do poniedziałku bardzo tajemniczy i nieznany.

#1 | Apis dnia 11.07.2015 07:14
Skutkiem ubocznym "fali" jest spuszczenie w dniu 10.07 wody z Górnej Odry. W Brzegu na mojej marinie jednostki cumujące wraz z pomostami osiadły na dnie, gdyż stopień wodny Lipki niemal całkowicie otwarł jaz i raczej nie zamierza go przymknąć. Oczywiście ani przez radio ani przez telefon nie dało się uzyskać informacji z Nadzoru Wodnego Brzeg. Kto chce niech sprawdzi co się stało w nocy z 9 na 10.07.2015 http://monitor.po.../150170090
#2 | Tadeusz 44 dnia 11.07.2015 07:46
Nie wiem jak jest dzisiaj, lecz wczoraj, na odcinku opolskim był bardzo niski (nie tak jak w 1997 roku) stan wody...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL